Yeni PC mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

yarda

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni almış olduğum bilgisayarım 1 ay geçmeden mavi ekran vermeye başladı. Minidumpdaki dosyaları atıyorum yardım eder misiniz?
Aldıgım hatalar Text'de.

(DMP dosyalarını atamıyorum)

SİSTEM:
Ryzen 5 3500x
Radeon 5600xt
Asus b450m dragon
500gb ssd
2.8gb ram 3200mhz

Dosya Ekleri

• Yeni Metin Belgesi.txt
    948 bayt · Görüntüleme: 72
  • Yeni Metin Belgesi (2).txt
    4,4 KB · Görüntüleme: 137
  • Yeni Metin Belgesi (3).txt
    4 KB · Görüntüleme: 90
  • Yeni Metin Belgesi (4).txt
    5,4 KB · Görüntüleme: 122
  • Yeni Metin Belgesi (5).txt
    4 KB · Görüntüleme: 226
Son düzenleme:
PerformanceTest yazılımını kaldır. Denetim masasından bulamazsan C:\Program Files içinde olması lazım. Uninstall dosyası varsa çalıştırırsın yoksa direkt klasörü Shift+Delete yaparsın.

Steam'i bir süre çalıştırma.

Rehberi uygula. Daha sonrasında ise Windows Update çalıştır, 20H2 sürümü gelirse güncellemesini yap.

Memtest86 ile belleklerine test yapıp sonuçları paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performancetest yazılımını kaldır. Denetim masasından bulamazsan C:\Program Files içinde olması lazım. Uninstall dosyası varsa çalıştırırsın yoksa direkt klasörü Shift+delete yaparsın.

Steam'i bir süre çalıştırma.

Rehberi uygula. Daha sonrasında ise Windows Update çalıştır, 20H2 sürümü gelirse güncellemesini yap.

Memtest86 ile belleklerine test yapıp sonuçları paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest bu sabah yaptım error çıkmadı hiç tamamen saglıklı çıktı.

Diğer dediklerimi uygula ve bilgisayarını bir süre kullanarak mavi ekran alıyor musun almıyor musun gözlemle. Mavi ekran almıyorsan çözüldüğünü belirtirsin, alıyorsan yeni oluşan minidump dosyalarını paylaşırsın.

"csrss.exe" işlemi işlemcinin %100'ünü kullanıyor mu?
İşletim sistemindeki çalışan Windows işlemleri hatalı çalışıyor olabilir. "cmd" girip "sfc/scannow" yapmayı deneyin.
Aldığınız hataların çoğu IRQL ile ilgili, büyük ihtimalle çalışan Windows işlemlerinden kaynaklanan hatalardan birisine benziyor. "cmd" girip "sfc/scannow" yapın.

"csrss.exe" işlemi işlemcinin %100'ünü kullanıyor mu?
İşletim sistemindeki çalışan Windows işlemleri hatalı çalışıyor olabilir. "CMD" girip "sfc/scannow" yapmayı deneyin.
Aldığınız hataların çoğu ırql ile ilgili, büyük ihtimalle çalışan Windows işlemlerinden kaynaklanan hatalardan birisine benziyor. "CMD" girip "sfc/scannow" yapın.

%100'ünü kullandığını nasıl anlayacağım peki?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı