Yeni PSU Aldıktan Sonra Bilgisayarın açılmaması

RCASDA

Hectopat
Herkese merhaba. Ben yeni aldığım PSU'daki bütün kabloları doğru taktığıma eminim hatta PSU bilgisayara güçte besliyor fakat açma tuşuna tıklayınca bilgisayar açılmıyor sizce nerede sıkıntı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela ne kadar çalışıyor? Bütün fanlar dönüyor mu? BIOS boot sesi geliyor mu? Fanlar biraz dönüp sonra duruyor mu? Yoksa hiç tepki vermiyor mu? Kısa devre olabilir. İşlemci güç kablosunu bağlamayı unutmuş olabilirsin(4pin ya da 4+4pin olan).

Yok yok kafasını karıştırmayın.. Her şeyi yaptığında şüphem yok ama o kasanın üzerinde güç tuşunun kablosunu yanlış yere bağlamışsın bence.

Sen bence onları çıkartıp tekrar dene sorun oradadır. Tabii diğer kablolarıda bir kontrol et, hiç bir şeyi atlamadığından emin ol.

Kontrol kalemi ile o güç tuşunun kablolarını bağladığın yere şase yaptırarak açabilirsin, onu diyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0:56 da bak ne demek istediğime şase öyle yapılıyor, kontrol kalemini değdirmen yetiyor.
Ben tornavida değdirmeyi denedim ama malesef olmadı.

Kontrol kalemi yok mu elektrikçilerin kullandığından. Mesela, prize soktuğunda elektrik var mı yok mu kontrol ediyorlar, elektrik varsa kontrol kaleminin ışığı yanıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı