Yeni PSU neye göre almalı?

Markasına PLUS'ının GOLD olmasına Watt'ına ve kaliteli bir markadan almaya.

Peki diğer değerleri örneğin V, A vs farkı olursa bir sorun teşkil eder mi?
Hocam yani başka parça takmayacaksaniz evet ama Rampage markasından uzak durmalisiniz.
Yok başka bir şey takmayacağım. Aynısından bulsam alacaktım zaten bulamadım. O zaman 350W alırım

Merhaba, Power Supply (güç kaynağı) bozuldu ve yenisini almam lazım. Piyasadaki herhangi bir güç kaynağını alsam olur mu? Yoksa V, A, W, Hz vsb vs aynı mı olmalı?

Eki Görüntüle 1175943

Herhangi bir güç kaynağı almayın.

Bunun için önce sisteminizin kaç Watt tükettiğini öğrenmeniz lazım ki ona göre arama yapın (sadece başlıkta yazan atıyorum 650W yazısı yetmez, 12v tek kanaldan ne kadar güç verebildiğine bakmanız lazım sistem bileşenleri o kanaldan güç alır). Sertifikalarına dikkat edin (80+ [Bronze, Silver, Gold, Platinium, Titanium]), düzen veya tertip isteğinize göre Full modüler ya da yarı modüler alabilirsiniz, korumalara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim, kaliteli bir markadan aldığınıza da emin olun (Corsair, Cooler Master, ASUS, FSP, Seasonic gibi markalar örnek olabilir. Japon kapasitör ile geldiğine de emin olun.

Peki diğer değerleri örneğin V, A vs farkı olursa bir sorun teşkil eder mi?

Yok başka bir şey takmayacağım. Aynısından bulsam alacaktım zaten bulamadım. O zaman 350W alırım
Diğer değerlerde önemli, ama benim dediklerimi ana karakter senin sorduğunu yardımcı karakter olarak düşünebilirsin. Çok da büyük bir fark olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı