Yeni RAM sonrası no Source signal problemi

JATDAV

Hectopat
Bildiğiniz üzere yeni RAM'lerim geldi ve ilk başta ekran görüntüsü alamıyordum; CPU ışığı yanıyordu ve aklıma BIOS sıfırlamak aklıma geldi ve sıfırladığımda ekran geldi.
2-4 Slot'a takılı.

4.1 1.2v - 3200MHz'de çalıştırdım, ekran geldi ve sistemi yerine koydum.
Yerine koyduktan sonra ekran gelmedi ve BIOS'u sıfırlayıp 1-3 slotlara taktım ve CPU ışığı (not tekrardan 2-4'de yaptım aynı sorun) yanmıyor ama bir şey fark ettim; CPU ışığı söndüğü an VGA ışığı geliyor ve hızlıca sönüp sistem açılıyordu.
Şu an CPU ışığı söndüğünde VGA ışığı yanmıyor.
Çok anlatamadım kusura bakmayın.
Sistem özellikleri;
2700X.
X470 GAMING Plus.
Galax 1660 Ti.
1x16 HyperX Predator.
Yeni gelen RAM ise G.Skill Ripjaws.

Dosya Ekleri

• 39454841-4C31-4439-938F-38C8B8D29F1C.jpeg
    39454841-4C31-4439-938F-38C8B8D29F1C.jpeg
    346,2 KB · Görüntüleme: 65
  • EC7042F9-0830-4891-A16F-8F77341BD183.jpeg
    EC7042F9-0830-4891-A16F-8F77341BD183.jpeg
    111,2 KB · Görüntüleme: 62
İsterseniz tekrar sıfırlayın yerine koyduktan sonra deneyin birde belki ekran kartı ufakta olsa sarsılmıstır kontrol edin.

1 RAM'i işaretlediğim ilk kırmızı yere takın BIOS'u sıfırlayın. Sonra attığım fotodaki gibi belirttiğim 2. kırmızı yere RAM'i takın ve bir de öyle deneyin.

Dosya Ekleri

• deneme.PNG
    deneme.PNG
    46,3 KB · Görüntüleme: 40
1 RAM'i işaretlediğim ilk kırmızı yere takın BIOS'u sıfırlayın. Sonra attığım fotodaki gibi belirttiğim 2. kırmızı yere RAM'i takın ve bir de öyle deneyin.
Şu an zaten öyle,
İsterseniz tekrar sıfırlayın yerine koyduktan sonra deneyin birde belki ekran kartı ufakta olsa sarsılmıstır kontrol edin.
Ekran kartını sürekli tak çıkar yapmaktan acaba hasar mı aldı diye düşünüyorum.
Kablodan olma ihtimali var mıdır?
XMP açmadığınızda sorun çıkıyor mu?
Bios menüsüne bile giremiyorum, direk ekran yok.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 35
Şu an zaten öyle,

Ekran kartını sürekli tak çıkar yapmaktan acaba hasar mı aldı diye düşünüyorum.
Kablodan olma ihtimali var mıdır?

BIOS menüsüne bile giremiyorum, direk ekran yok.

Sanmıyorum sürekli tak çıkardan bir ihtimal ama şu ankinin o yüzden olacağını sanmıyorum kablo bir ihtimal ama kablo önceden görüntü vermiş bence sırasıyla
PSU'yu gucunu kesin sonra BIOS pilini sökün 15 20 saniye Power tusuna basilı tutun sonra ekran kartinı guzelce sabitleyin RAM'leri 2 ve 4'e sırasıyla takıp deneyin.

Sadece yeni aldığınız RAM modülünü takıp memtest yapmayi denediniz mi?
Memtest aşamasına geçecektim, normal eski yerine koymak istedim çünkü masamda yer yoktu.
Koyduğumdan beri görüntü alamıyorum, uyumsuzluk yaşayacağımı sanmıyorum çünkü açıldı 2-3 kere ve görüntü aldım.
Sanmıyorum sürekli tak çıkardan bir ihtimal ama şu ankinin o yüzden olacağını sanmıyorum kablo bir ihtimal ama kablo önceden görüntü vermiş bence sırasıyla
PSU'yu gucunu kesin sonra BIOS pilini sökün 15 20 saniye Power tusuna basilı tutun sonra ekran kartinı guzelce sabitleyin RAM'leri 2 ve 4'e sırasıyla takıp deneyin.
Hepsini denedim, bios pilini sökmeden sıfırlamanın yolu var mı? PCI-E ya da kartı daha fazla aşındırmak istemiyorum.
Şu an kartın altında kırmızı led sabit bir biçimde yanıyor. Kartım umarım bozulmamıştır...

Yeni konular

Geri
Yukarı