Yeni RAM takınca format atmak gerekir mi ?

Eray1453

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar malum yeni oyular oldukça fazla sistem gereksinimi istiyor bu yüzden de RAM'lerim yetersiz kalıyor ve RAM eklemeye karar verdim fakat bu işi format atmadan halletmek istiyorum. Nasıl yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Hayır gerekmez.
Format atman gerekir. Özellikle de 4 GB gösteriyor ama CPU-Z programında 8 GB gösteriyor. 4 GB RAM vardı bende. 4 GB daha aldım taktım halen daha 4 GB görünüyor.

Desktop Screenshot 2019.04.06 - 00.06.14.71.png

Bilgisayarınız 64 bit ise format gerekmez. 32 bit ise 64 bit format gerekir. Nedeni 32 bit 8 GB RAM desteklememektedir. BİOS güncellemesi varsa mutlaka yapın.

Arkadaşlar Hi-level 1333 MHz 4GB RAM vardı DDR 3 bunun aynısından bir tane daha aldım fakat taktığımda PC açılmıyor yeni aldığım RAM sağlam test ettim çalışıyor benim anakartda iki slot girişi var ikisi de mavi konu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olun rica ediyorum.

Hocam BIOS'un en güncel sürümünü indirdim ve güncelledim yine olmadı başka tavsiyeleriniz var mı hocam?
Bu tip sorunda donanımsal sorun yoksa BİOS sürümünden kaynaklı bir sorun olduğu düşünülür. Bilgisayara sadece yeni aldığınız RAM'i takın bu şekilde deneyin. 1 slota takın açın 2 slota takın açın. Sistem sadece yeni RAM takılıyken iki slotta çalışıyor mu bakın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı