Yeni RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

kerim29dd

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumda bir sürü konu vardı ama bir türlü sorunumu gideremedim.

Anakartım ASUS Z170K, bu zamana kadar HyperX DDR4 8 GB 2400MHz RAM kullanıyordum. Bunu yükseltmeye karar verdim. Kullandığım RAM'in aynısından aldım HyperX DDR4 2400 MHz 8 GB. Anakarta taktıktan sonra kasa açıldığı halde ekrana görüntü gelmiyordu, eski RAM'i çıkarıp sadece yenisini denediğimde de olmadı. Diğer slotlarda da denedim olmadı. Ama sadece eskisini taktığımda sorunsuz çalışıyordu. Pek bir bilgim de yok elimde kalsın istemiyorum, şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldım trendyol'dan sıfır ürün geldi kutusunda
Bilgisayarını aç, 2-3 dakika bekle. Sonra klavyenden caps-lock tuşuna bas. Sağ tarafta büyük-küçük harf ışığı var ya, 3 tane oluyor genelde o yanıp sönüyor mu bi kontrol et. Yanıp sönüyor ise sorun ekran kartında yani çıkarıp takman gerekiyor. Bende öyle olmuştu çünkü. Eğer yanıp sönmüyor ise sorun RAM'de.

Bilgisayarını aç, 2-3 dakika bekle. Sonra klavyenden caps-lock tuşuna bas. Sağ tarafta büyük-küçük harf ışığı var ya, 3 tane oluyor genelde o yanıp sönüyor mu bi kontrol et. Yanıp sönüyor ise sorun ekran kartında yani çıkarıp takman gerekiyor. Bende öyle olmuştu çünkü. Eğer yanıp sönmüyor ise sorun RAM'de.
Bunu deniyim o zaman dostum inşallah olur bakalım sağolasın
O RAM'i çıkarınca geliyor mu ekran?
evet yeni aldığımı çıkartıp eskisiyle açtığımda geliyor.

Geri
Yukarı