Çözüldü Yeni RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eva 02

Decapat
RAM
Crucial 8GB 2666MHz UDIMM CL19 DDR4 PC Ram CT8G4DFRA266
Yeni aldığım RAM'i bilgisayara taktıkan sonra görüntü gelmedi. RAM'i görüntü gelmediği için çıkarttıktan sonra görüntü yine gelmedi. Biraz bekledikten sonra ekran geldi ve boot failure detected hatası verdi. Resimdeki RAM'ler birbirine uyumlu değil mi?

Dosya Ekleri

• 1652958071984.png
    1652958071984.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 584
  • 1c820f64-20ba-4ebf-93a8-2a3dfa324783.jpg
    1c820f64-20ba-4ebf-93a8-2a3dfa324783.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 408
  • 021bc614-db48-4212-8737-30c2abea18d7.jpg
    021bc614-db48-4212-8737-30c2abea18d7.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 432
  • 1652958377380.png
    1652958377380.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 339
Çözüm
1- Fişi çek, güç kaynağının şalterini kapa.
2- Bilgisayarı açma tuşuna 2 saniye basılı tut.
3- 2 RAM'ide tak.
4- Bilgisayardaki bütün USB cihazları sök.
5- BIOS'u sıfırlamak için anakarttaki BIOS pilini çıkar ve biraz bekledikten sonra tekrar tak.

Belki yardımcı olur.
İkisinin kodları uyuşuyor sanırım, anakartında kaç tane RAM slotu var?
Düzenleme: XMP açıksa kapatıp tekrar takmayı deneyebilirsin. RAM slotunun sayısı 4 ise 2 farklı kanala takıyor olabilisin, 1-3 veya 2-4 şeklinde takmayı deneyebilirsin.

İkisinin kodları uyuşuyor sanırım, anakartında kaç tane RAM slotu var?
Düzenleme: XMP açıksa kapatıp tekrar takmayı deneyebilirsin. RAM slotunun sayısı 4 ise 2 farklı kanala takıyor olabilisin, 1-3 veya 2-4 şeklinde takmayı deneyebilirsin.

Anakartım H410M-H. 2 RAM slotu var. XMP nedir bilmiyorum araştıracağım. Bilgisayarı 2 hafta önce aldım hiçbir şeyine dokunmadım.

Bilgisayarına takılı olan eski RAM ve yenisi kutusunda duruyor değil mi?

Evet görüntü gelmediği için yeni RAM'i çıkarttım bilgisayarı aldığımda gelen orijinal RAM takılı sadece. Yeni RAM'i çıkarttıktan sonra bilgisayarı açtığımda fanlar sürekli hızlanıp yavaşlıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu kapalı olarak 5-10 dakika bekledikten sonra failure hatasını verip normal şekilde açıldı eski RAM takılıyken.

Anladım, biraz bu hatayı alanların konularına baktım, kimse net bir şey yazmamış ama şunları deneyebilirsin;
  • BIOS güncellemesi
  • BIOS'u sıfırlama
  • Yalnızca yeni aldığın RAM'i takmak
  • XMP'yi kapatmak

Anladım, biraz bu hatayı alanların konularına baktım, kimse net bir şey yazmamış ama şunları deneyebilirsin;
  • BIOS güncellemesi
  • BIOS'u sıfırlama
  • Yalnızca yeni aldığın RAM'i takmak
Yalnızca yeni aldığım RAM'i taktığımda da fanlar sürekli hızlanıp yavaşlıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. BIOS ile ilgili bilgim olmadığı için bozacağımdan korkuyorum.

Yalnızca yeni aldığım RAM'i taktığımda da fanlar sürekli hızlanıp yavaşlıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu. BIOS ile ilgili bilgim olmadığı için bozacağımdan korkuyorum.

Anakart modelini yazabilirsen yardımcı olmaya çalışırız, doğru yaptığın sürece bir şeyi bozma ihtimalin yok, rahat olabilirsin.
Düzenleme: Sonradan gördüm yukarıya yazmışsın anakart modelini;

Anakartım H410M-H.

Bakıp yazacağım

Düzenleme2: Alttaki Video'da nasıl açıldığını göstermiş, aynı adımları kapatmak için kullanabilirsin. Ayrıca BIOS'a girdikten sonra sol tarafta "Load Optimized Default Settings" gibi bir seçenek var ona tıklayarak BIOS'u sıfırlayabilirsin. Sonrasında bilgisayarı komple kapat ve yeni RAM'i takmayı dene, bir alt yorumda yazanları da deneyebilrisin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
1- Fişi çek, güç kaynağının şalterini kapa.
2- Bilgisayarı açma tuşuna 2 saniye basılı tut.
3- 2 RAM'ide tak.
4- Bilgisayardaki bütün USB cihazları sök.
5- BIOS'u sıfırlamak için anakarttaki BIOS pilini çıkar ve biraz bekledikten sonra tekrar tak.

Belki yardımcı olur.

Çözüm
Anakart modelini yazabilirsen yardımcı olmaya çalışırız, doğru yaptığın sürece bir şeyi bozma ihtimalin yok, rahat olabilirsin.
Düzenleme: Sonradan gördüm yukarıya yazmışsın anakart modelini;

Bakıp yazacağım.

Düzenleme2: Alttaki Video'da nasıl açıldığını göstermiş, aynı adımları kapatmak için kullanabilirsin. Ayrıca BIOS'a girdikten sonra sol tarafta "load optimized default settings" gibi bir seçenek var ona tıklayarak BIOS'u sıfırlayabilirsin. Sonrasında bilgisayarı komple kapat ve yeni RAM'i takmayı dene, bir alt yorumda yazanları da deneyebilrisin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

XMP ile ilgili bir şey göremedim BIOS da.

Dosya Ekleri

• 9890fd74-d2e5-4994-a6ce-c34ba99596ba.jpg
    9890fd74-d2e5-4994-a6ce-c34ba99596ba.jpg
    238,1 KB · Görüntüleme: 282

Yeni konular

Geri
Yukarı