Yeni RAM taktım ama ekran gelmiyor

OyunMenyağı

Centipat
Arkadaşlar merhab, a daha önce bilgisayarda takılı olan dynet 2 GB 1333 MHz bir RAM'a ek olarak goldkey 4 GB 1333 MHz bir RAM aldım. Fakat bunu taktığımda video sinyali yok yazıyor. Slotları değiştirdim, tek taktım, ikisini taktım olmadı yapabileceğim bir şey var mı?

Arkadaşlar merhab, a daha önce bilgisayarda takılı olan dynet 2 GB 1333 MHz bir RAM'a ek olarak goldkey 4 GB 1333 MHz bir RAM aldım. Fakat bunu taktığımda video sinyali yok yazıyor. Slotları değiştirdim, tek taktım, ikisini taktım olmadı yapabileceğim bir şey var mı?

RAM'lerin markası aynı olmadığı için. Aynı marka RAM'den bir tane daha alman lazım.

2 GB olan RAM'i 4 GB'ı taktığınız slota takar mısınız? Kısacası slotun çalışıp çalışmadığından emin olun. Eğer slotta sıkıntı yok ve RAM'in çalıştığından eminseniz büyük ihtimalle birbirlerine uymamışlardır. Birebir aynısından 4 GB daha alın 8 GB kullanın.

Yanliş bilgi farklı marka veya MHz fark etmez.

Yanlış bilgi asıl size aittir, MHz fark eder hiç açılmaz bilgisayar ayrıca marka da fark edebilir de etmeyebilir de farklı markalar aynı çipseti kullanıyor ise fark etmez ama farklı çipseti kullanıyor ise fark eder.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı