Çözüldü Yeni RAM'leri takınca sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet55503

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. G.Skill Trident Z 4000 MHz 2x16 RAM aldım. Çift monitör kullanıyorum. RAM'leri bilgisayarıma taktığımda ne monitörlere görüntü geliyor ne de mouse klavyeme ışık geliyor. Tek slot 16 GB çalıştırmayı denedim sonuç yine aynı. Eski 2666 MHz RAM'lerimle denediğimde bilgisayarım sorunsuz şekilde açıldı. Sizce sorun ne olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Eklemeyi unutmuşum anakartım MSI B450M-A PRO Max.

Çözüm
Dostlar sorunu çözdüm herkese yorumları için teşekkürler. Eski RAM'leri takıp OC yaptım sonrasında yeni RAM'lerimi takınca sorun ortadan kalktı. Konu kilit.
MSI'ın kendi sitesinde 3. Nesil Ryzen işlemciler(Ryzen 5 3600 gibi) ile 4000MHz'ye kadar destek verdiğini yazıyor. Diğer işlemcilerde 3466MHz desteği verdiği yazıyor. İşlemciniz nedir?

Dostlar sorunu çözdüm herkese yorumları için teşekkürler. Eski RAM'leri takıp OC yaptım sonrasında yeni RAM'lerimi takınca sorun ortadan kalktı. Konu kilit.

Çözüm
Knk detaylı bir şekilde anlatsan olurmu aynı sorunu bende şuanda yaşıyorum dün 4gb ram aldım yeni eski damla çalışıyor yeniyle çalışmıyor yardımcı olursan sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı