Yeni Ryzen 7 2700X sistem uyumluluğu

Technopat B550 incelemelerinde öyle deniyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece ön inceleme ürünü olarak gelen ve tek bir anakartla tüm B550'ler için genel konuşmanın doğru olmadığını anlamış olman lâzım.

Neden bu işlemciler belirli anakartlar için mi üretildi? Bütçesi bu işlemciye yeten kişiler ileride yükseltmek adına böyle hamle yapamaz mı?
Bu işlemciler belirli anakartlar için üretilmedi. B450 anakartlar halihazırda zaten tüm nesilleri destekliyor. B550 onun bir üst versiyonu ve B450'nin üzerine bir sürü yenilik getiriyor. Burada iş bizim kararımıza değil Chipset ve anakart üreticisine kalıyor. Kafamıza göre 'Şu işlemciyi alıp takıyorum bütçem yok' diyemiyoruz.

Bu işlemciler belirli anakartlar için üretilmedi. B450 anakartlar halihazırda zaten tüm nesilleri destekliyor. B550 onun bir üst versiyonu ve B450'nin üzerine bir sürü yenilik getiriyor. Burada iş bizim kararımıza değil Chipset ve anakart üreticisine kalıyor. Kafamıza göre 'Şu işlemciyi alıp takıyorum bütçem yok' diyemiyoruz.

Tamam anladım seni. Ama bence bir uyumsuzluk olduğunu ya da performansa zarar vereceğini düşünmüyorum şu an aktif güzel bir şekilde kullanıyorum sorunsuz. Ekran kartımda evet bir saçmalık var onu da araştırıp yakın zamanda yükselteceğim. Ben RAM'lerden korkuyordum ama kimse onlara yüklenmedi. Konuyu açarken anakarttan ve RAM'lerden cok endişem vardı şu an için bir sorun yok gibi.
Sadece ön inceleme ürünü olarak gelen ve tek bir anakartla tüm B550'ler için genel konuşmanın doğru olmadığını anlamış olman lâzım.

Anakartımız güzel. Çok da kullanışlı herhangi bir uyumsuzluk yok. Sadece işlemci, Power ve ekran kartımız göze batıyor. Anakart harika öneririm herkese. Sorunsuz her işlemciyi destekliyor. Test edildi ve bayağı bir araştırıldı. Ben genel bir bilgi amacıyla sizlerle paylaşmak istedim durumu.
Fiyat ne? PSU kötü. Anakart işlemciye göre yüksek kalmış. Ekran kartıda günümüz için yeterli değil.

Bu forumun özellikle önerdiği bir PSU nasıl kötü olabilir çok merak ettim. Üstelik çoğunluğu bu Pus'u önerdi bana.
1050 Ti bu sisteme absürt olmuş.

Biliyorum teşekkür ederim ama şimdilik iş görüyor. İleride yükselteceğim bu güzel bilgi için teşekkür ederim.
2700X kullanamazsınız. En az 3000 serisi alman gerek. Ayrıca düzgün bir PSU al.
Tamam :)
Yok konu amacından cıktı o yüzden takip etmiyorum. Anakart'ım Video'da bahsedilen anakart ile alakası yok :D ama arkadaşlar uçup gittiler o yüzden sessiz kalıyorum :D Tomahawk serisi bir anakart tanıtımından bahsediyorlar :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı