Yeni Sahiplendiğim Kedim Karaca

KS
KS
Onur Altuğ Sever
Katılım
3 Şubat 2017
Mesajlar
14.598
Makaleler
151
Çözümler
58
Yer
Çengelköy
Sosyal'de rahat dolaşamıyorum bunun yüzünden. :kedi:

PicsArt_11-26-03.54.47.jpg
 
Katılım
24 Mart 2018
Mesajlar
2.687
Makaleler
6
Çözümler
9
Yer
GAZİANTEP
Yavru sayılabilecek simsiyah bir kedi annem dışarıda yemek yerken kucağına gelmiş oturmuş. Annem de beni görüntülü arayıp kediyi gösterdi, çok tatlı eve getiriyorum dedi ve getirdi. Kedi yaklaşık 4-5 gündür bizde, henüz aylık ve dolayısıyla aşırı oyuncu. Hatta birisi onunla oyun oynamadığı zamanlar ağlıyor. 10+ senelik kedimi yaklaşık 2 ay önce kaybetmiştim, yeni kedi terapi gibi oldu. İsim olarak bu güzel kıza Karacayı uygun gördük bazen de Sakız diyoruz. :) Herkese hayvan sahiplenmeyi tavsiye ediyorum.

Eki Görüntüle 345560

Benim soy ismimi vermeyeydiniz iyiydi ama neyse:). Çok sevimli bir pisicik.
 

DedeYita

Hectopat
Katılım
21 Ekim 2018
Mesajlar
983
Makaleler
1
Çözümler
6
Yer
Antalya, İstanbul
Ömrü uzun olsun. Buda bizim kerata 😊
IMG-20181126-WA0006.jpg

Eyvah kedi deme bana :) Burdaki 7 aylık ve maalesef canı çiftleşmek istiyor. Bugün sürekli onla uğraştım. İşsizliğin de verdiği rahatlıkla takıldık öyle evde :) Arada bir ıslatıyorum kafası tüylerinde olsun diye. Yoksa ötüp duruyor.

Yaklaşık 7 aydır bende de bir kedi var. Aşı falan yaptırmadım ne olacağını da hiç bilmiyorum. Kedilere ve tüylere alerjim var mı onu da bilmiyorum. Tüyler solunum yollarında sıkıntı yaratır mı onun hakkında da pek bir fikrim yok. Yapabilidğim tek şey veteriner ile görüşmek olmuştu durumu. Eve aldığım bir dişi kedi hamileydi. Su ve mama veririm diye içeri aldım ve o gece 3 yavru doğurdu. Ben de dışarı atamadım. Bir süre annesi zor da olsa emzirdi. Sonra ben anneyi dışarı bırakmak zorunda kaldım ve 3 yavruya baktım. Veteriner önerisiyle iç parazitler için şurup gibi bir şeyi 3 gün aynı saatlerde kedilere şırınga ile verdim. Sonra da pire için damla ile pirelerden kurtardım. Neyseki 2 tanesini sahiplendirdim. Ben normalde pek sevmem kedi ama yine de arada iyi oluyor :) Bir tanesi halen benimle atamıyorum da başkasına veremiyorum da. Arada kaldım öyle. Ama dediğim artık olgunlaştı iyice ve çiftleşmek istiyor maalesef.
Aşısını yaptırmanı öneririm.
 
Son düzenleme:
Yukarı