Yeni Sistem için Sürücüler nasıl kurulur?

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bugün LGS sonrası yeni bir sistem aldık. Windows 10 kurduktan sonra Windows kendi güncelleştirmelerini yaptı. Bu sırada Crimson ReLive adlı sürücüyü kurmuş. Başka sürücü yüklememe gerek var mı? Ekran kartı sürücüsü yüklemeli miyim yoksa Windows'un yüklediği yeterli mi? Anakart sitesinden sürücülerini indirmem lazım mı? Yoksa Windows'un kurdukları yeter mi? Eğer yeterli değilse yüklemem gereken sürücülerin linklerini atar mısınız?

Sistem:
Ryzen 3 2200G
Asus Prime A320M-E
Asus ROG Strix RX570 OC Edition 4GB
...
Diğer parçalar için sürücüye gerek yok sanırım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin sitesine gir. Oradan sürücü yükleme kısmına gel ve ekran kartını seçtikten sonra yükle. Sonra anakartın sitesine gel. Sonra sağ üst taraflarında bulunan destek kısmına geldikten sonra güncellemeleri falan indir. Sonra Asus'un sitesine gel ve ekran kartını seç. Orada ekran kartın için RGB özelliği varsa indir. Aklıma bu kadar geldi.

Windows veritabanı her zaman güncel olmuyor.
Güncel Anakart kullanan sistemler için Anakart sitesini ayda bir kere kontrol edin.
Ekran kartı sürücüleri için AMD, Nvidia ya da Intel hangisi ise onun sitesinden yükle.

Windows veritabanı her zaman güncel olmuyor.
Güncel Anakart kullanan sistemler için Anakart sitesini ayda bir kere kontrol edin.
Ekran kartı sürücüleri için AMD, Nvidia ya da Intel hangisi ise onun sitesinden yükle.
Linkte indirilmek için bir sürü dosya var. Hepsi gerekli mi?

Selam arkadaşlar. Bugün LGS sonrası yeni bir sistem aldık. Windows 10 kurduktan sonra Windows kendi güncelleştirmelerini yaptı. Bu sırada Crimson ReLive adlı sürücüyü kurmuş. Başka sürücü yüklememe gerek var mı? Ekran kartı sürücüsü yüklemeli miyim yoksa Windows'un yüklediği yeterli mi? Anakart sitesinden sürücülerini indirmem lazım mı? Yoksa Windows'un kurdukları yeter mi? Eğer yeterli değilse yüklemem gereken sürücülerin linklerini atar mısınız?

Sistem:
Ryzen 3 2200G
Asus Prime A320M-E
Asus ROG Strix RX570 OC Edition 4GB
...
Diğer parçalar için sürücüye gerek yok sanırım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

iobit driver booster bu programı indir bütün driverleri kendisi indirsin bu arada hayırlı olsun.

Anakart sitesinde sürücüler ve araçlar sekmesi altında işletim sistemi seçerek ihtiyaç duyulan donanımların driverları indirilebilir.
Ekran kartı içinde eğer yanlış ürüne bakmadıysam aynı şekilde işletim sistemi belirterek sürücü indirilebilir.

Bu video daha sade ve açıklayıcı geldi bana :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
iobit driver booster bu programı indir bütün driverleri kendisi indirsin bu arada hayırlı olsun.

Sakın! Öyle programlarda uzak durun. Sonra forumda " İşlemci 125 Derece oldu "," USB portundan duman çıkıyor","Ekran kartı Rx 570 iken Ati Radeon X1300 olarak görünüyor" gibi konular açmayın. Bu programlar kısa vadede çok yararlı ve güzel programlar gibi gözükse de uzun vadede sisteme zararlılar.

Anakart sitesinde sürücüler ve araçlar sekmesi altında işletim sistemi seçerek ihtiyaç duyulan donanımların driverları indirilebilir.
Ekran kartı içinde eğer yanlış ürüne bakmadıysam aynı şekilde işletim sistemi belirterek sürücü indirilebilir.
Seçtikten sonra anakart sitesinde çok fazla dosya beliriyor. Hangilerini indirmeliyim?
AMD'nin kendi sitesinde Auto-Detect aracı var. Faydalı olur mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı