Yeni sistemde eski HDD zarar verir mi?

Lüzumsuz hareket olur. HDD sorunluysa sistem de afallar. Veri depolayacaksan HDD kutusu alıp o şekilde kullan veya kullanmadığın zaman Sata portunu çıkar. HDD yi kullanacaksan bağlayabilirsin.

Kullanabilirsiniz hocam. İllaki sorunlu diye bir şey yok. Takın test edin.

İşletim sisteminin kurulu olduğu diski o eski HDD'ye kurup kullanmayın. SSD her zaman daha iyidir ve bilgisayar içerisinde kalsın. HDD'yi kullanmak istiyorsanız kasanızda disk bölmesi varsa takabilirsiniz veya USB ile kutu aracılığıyla depolamayı kullanabilirsiniz. Herhangi bir zarar olmayacaktır. Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi Bad Sector taraması yapmanızda fayda var, HDD'ye eğer veri depolaması yapacaksanız verilerinizi kaybetme riski var.

Lüzumsuz hareket olur. HDD sorunluysa sistem de afallar. Veri depolayacaksan HDD kutusu alıp o şekilde kullan veya kullanmadığın zaman Sata portunu çıkar. HDD yi kullanacaksan bağlayabilirsin.
İşletim sistemini ssd'ye kurmayı düşünüyorum hdd ye chrome vb. Programları kullanıcam 240gb ssd kullansam sadece yetmez gibi geliyor
Kullanabilirsiniz hocam. İllaki sorunlu diye bir şey yok. Takın test edin.
Geçici olarak kullanmayı düşünüyorum zaten diğer bileşenlere kalıcı zarar vermesinden korkuyorum

Geri
Yukarı