Yeni sistemde FPS düşüşleri

Anaphaxeton

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Makine 1 aylık ortalama bir sistem. Oyunları oynarken FPS 140'lardan 1 saniyeliğine 1E düşüyor ve haliyle oyun kilitleniyor ve 1 saniyenin ardından normale dönüyor. Bu günde 1-2 kez oluyor. Yine günde 1-2 kez de oyun esnasında PC res atıyor. Çoyunları SSD'ye değil de HDD'ye kurup denedim yine aynı. Mavi ekrandan dolayı mı res atıyor diye Blue screen view kurdum bir mavi ekran hatası yok. Memtest86 kurdum RAM'leri test ettim sıfır hata çıktı. Hard disk sentinelde %100 performans gözüküyor diskler. HD Tune ile bad sector taraması yaptım yine sıfır hata çıktı. İşlemciyi strest testine soktum 6 çekirdeği de 15-20 dakikalığına %100 performans çalıştırdım bir sorun gözükmedi. Artık çıkamadım işin içinden fikir verebilirseniz sevinirim.

b450m pro-m2 max
ryzen 3500x
2x8 16 gb xpg 3200 mhz
480 adata ssd
1 tb wdblue hdd
gigabyte 1660 super 6 gb
650 psu
oyunlar
lol-cs go-rainbow six siege.lolde full ayar 144e sabitliyorum.sabitlemediğimde 170-200 arası dalgalı geziyor.

Driverleri kontrol et, Windows'u güncelle, Malwarebytes gibi bir antimalware programıyla virüs taraması yap, arka planda çalışan uygulamaları kontrol et. Bunları önerebilirim.

Driverleri kontrol et, Windows'u güncelle, Malwarebytes gibi bir antimalware programıyla virüs taraması yap, arka planda çalışan uygulamaları kontrol et. Bunları önerebilirim.
driverların hepsi güncel windows da güncel.1 gün önce makine sıfır formatlandı hiç biri çözüm olmadı maalesef.

Formatlanmadan önce var mıydı FPS droplar?
formattan önce yoktu lakin memory mavi ekranı aldım o yüzden formatladım.sistem temiz kurulum yapamadı mı ondan mı böyle oldu acaba dedim microsoft üzerinden usb kurulum yaptım 2 kez daha formatladım çözüme ulasamadım
Problem aktif devam ediyor. Yukarıda yazmadığım ekstra bir durumu daha fark ettim. PC res atacağı zaman anlıyorsunuz kilitleniyor birkaç saniye oyun esnasında. Kilitlenmenin ardından res atıyor.
formattan önce yoktu lakin memory mavi ekranı aldım o yüzden formatladım.sistem temiz kurulum yapamadı mı ondan mı böyle oldu acaba dedim microsoft üzerinden usb kurulum yaptım 2 kez daha formatladım çözüme ulasamadım
Problem aktif devam ediyor. Yukarıda yazmadığım ekstra bir durumu daha fark ettim. PC res atacağı zaman anlıyorsunuz kilitleniyor birkaç saniye oyun esnasında. Kilitlenmenin ardından res atıyor.
sorun aktif bir türlü çözemedim.

Son düzenleme:
Hocam makine 1 yılını doldurmuş ise termal macun ve temizlik istiyor bende de Gaming laptop var Nitro5 1-2 aydır oyunlarda böyle örnek vereyim 200 fps ile giderken fps aniden 1-2 oluyor ve oyun kitleniyor haliyle bunun sorunu işlemcinin çok ısınmasıymış ve bunun da çözümü fan temizliği ve macun değişimi çünkü 9-10 ay da bir termal macun ve temizlik yapılması gerekliymiş.
Merhabalar. Makine 1 aylık ortalama bir sistem. Oyunları oynarken FPS 140'lardan 1 saniyeliğine 1E düşüyor ve haliyle oyun kilitleniyor ve 1 saniyenin ardından normale dönüyor. Bu günde 1-2 kez oluyor. Yine günde 1-2 kez de oyun esnasında PC res atıyor. Çoyunları SSD'ye değil de HDD'ye kurup denedim yine aynı. Mavi ekrandan dolayı mı res atıyor diye Blue screen view kurdum bir mavi ekran hatası yok. Memtest86 kurdum RAM'leri test ettim sıfır hata çıktı. Hard disk sentinelde %100 performans gözüküyor diskler. HD Tune ile bad sector taraması yaptım yine sıfır hata çıktı. İşlemciyi strest testine soktum 6 çekirdeği de 15-20 dakikalığına %100 performans çalıştırdım bir sorun gözükmedi. Artık çıkamadım işin içinden fikir verebilirseniz sevinirim.

arkadaşlar sorunum devam ediyor. Kasa kapaklarını çıkarttım cihazı öyle kullanıyorum res atmaması için.olay ısıdan gibi gözüküyor ama yine de çözemedim.kasa kapaklarını taktığımda res atıyor oyun esnasında.söktüğümde de atabiliyor lakin res sayısında çok fazla düşüş oluyor. ekran kartı ısınıp sistemi kapatsa sistemin res atması değil kapanması gerekir diye biliyorum yanlış mı biliyorum? kaç ay oldu çözemedim sorunu yardımcı olursanız sevinirim. garantiye de yollayamıyorum cihazı.sorun ekran kartında ise yerine yollayabilecekleri bir kart yok piyasada.e para iadesi yapsalar o dönem aldığım parayı iade ettiklerinde kart bulsam bile alamıyorum haliyle. çıkamıyorum işin içinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı