Yeni sistemde modemden bağımsız olarak internet anlık olarak kesiliyor

catfood

Hectopat
Yer
Coruscant, Empire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Webmaster, Modder - Cyberpunk 2077 & Titanfall 2 & Battlefront 2
Selamlar belirttiğim gibi yeni bir bilgisayar aldım arkadaşlar, daha 3 saat önce falan kullanmaya başladım ama sürekli internet kesiliyor. Yani modem yanımda modemde bir sorun yok, hatta eski bilgisayarımda da denedim onda olmuyor bu. Mesela Chrome açık dolaşıyorum, bir anda internet yok hatası geliyor. Sayfayı 1-2 kez yeniliyorum düzelmiş oluyor, aynı şekilde Origin, Steam falanda aynı anda bağlantı hatası verip düzeliyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Ethernet kablosuyla bağlanıyorum Wi-Fi üzerinden değil. Acaba direkt Windows üzerinde yapılması gereken bir internet ayarı falan mı var?

Güncelleme: Konuyu yazarken ağ bağlantıları arayüzündeydim ve 10-15 saniye aralıklarla "ağ kablosu takılı değil... Tanımlanıyor... Etkin... Ağ kablosu takılı değil..." Gibi bir döngüde olduğunu fark ettim. Ama kablo gayet sağlam bağlı, ışığı da yanıyor ve diğer bilgisayarımda böyle olmuyor dediğim gibi. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablomda sorun yok demişsin ancak yinede önereyim aynı şey bendede oluyordu.
Kablomda sorun olduğunu öğrendim. Uçların yerini değiştirmeyi dene.
Modem>PC-PC>Modem yine olmazsa birinden kablo ödünç alıp başka kablo dene.

O da olmuyor dersen driverlerini kontrol et. O da olmazsa son çare ethernet girişini bi kontrol ettir.

Kablomda sorun yok demişsin ancak yinede önereyim aynı şey bendede oluyordu.
Kablomda sorun olduğunu öğrendim. Uçların yerini değiştirmeyi dene.
Modem>PC-PC>Modem yine olmazsa birinden kablo ödünç alıp başka kablo dene.

O da olmuyor dersen driverlerini kontrol et. O da olmazsa son çare ethernet girişini bi kontrol ettir.
Valla dediğin gibi bir şey yaptım, uçları değiştirmedim ama Ethernet 1 slotundaydı 2. slota taktım modemde, şuanlık bir sorun yok. Anlamıyorum ama eğer sorun buysa neden oldu bir anda 1. slot mu bozuldu nedir yani?

Valla dediğin gibi bir şey yaptım, uçları değiştirmedim ama Ethernet 1 slotundaydı 2. slota taktım modemde, şuanlık bir sorun yok. Anlamıyorum ama eğer sorun buysa neden oldu bir anda 1. slot mu bozuldu nedir yani?
Hocam uçları değiştir yerlerini ufak bir ihtimal düzelebilir. Benim fikrim kablodadır sorun. Ödünç bir kablo bulabilirsen dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı