Yeni sistemden gelen uğultu

quarlack

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
XFX AMD RADEON RX 6650XT SPEEDSTER MERC 308
Anakart
Asus Prime B450M-K II AM4 DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600x
Merhaba. PC hocası'nın topladığı sistemi satın aldım. Sıkıntısız geldi, kurdum fakat kasadan uğultu sesi geliyor. Tüm fanları kapattım ama ses fanlardan gelmiyor. Ekran kartı fanı da kapalı. Sessiz ortamda çok kafa şişiriyor. Yani gece oyun indirmek için açık bırakayım diyorum ama sesten uyulmuyor. Oyun oynarken kulaklık takıyor, az da olsa yine duyuluyor. Odadaki kardeşlerim rahatsız oluyor. Neden böyle oluyor, ne yapmam lazım?

Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. PC hocası'nın topladığı sistemi satın aldım. Sıkıntısız geldi, kurdum fakat kasadan uğultu sesi geliyor. Tüm fanları kapattım ama ses fanlardan gelmiyor. Ekran kartı fanı da kapalı. Sessiz ortamda çok kafa şişiriyor. Yani gece oyun indirmek için açık bırakayım diyorum ama sesten uyulmuyor. Oyun oynarken kulaklık takıyor, az da olsa yine duyuluyor. Odadaki kardeşlerim rahatsız oluyor. Neden böyle oluyor, ne yapmam lazım?

Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Power Supply sesi bu nereden duysam tanırım kaliteli değil belli ki.

Yüksek ihtimal ile PSU'dan geliyor, aynı model olmasa da aynı fanı kullanan FSP PSU sahibiyim.
Fan değişimi yaparak buna benzer sesten kurtuldum.

Recep Baltaşın aynı durumdan muzdarip olması

Ben fanlarımı ID-Cooling'in 74CFM fanları ile değiştirdim. Gayet serin ve sessiz çalışıyorlar.

Aynı marka PSU bende de var bu ses çok nadir benden de gelir ama iki yıldır herhangi bir sorun yaşamadım. Cihaza etkisi olacağını sanmıyorum.

Aynı marka PSU bende de var bu ses çok nadir benden de gelir ama iki yıldır herhangi bir sorun yaşamadım. Cihaza etkisi olacağını sanmıyorum.

Bro cihaza etkisi olduğunu söyleyen yok, olay sadece ses problemi. Belirli bir sıcaklığa kadar fansız bile çalışıyor bu. Olay ses.

Yeni konular

Geri
Yukarı