Yeni sisteme ilk olarak ne yapmam gerekiyor?

Atalayq

Hectopat
Adsız.png

İlk olarak RAM OC yapmak istiyorum. CL değerini 16'ya MHz 3800'e çekmek istiyorum sizce nasıl olur? Ve bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Kontrol etmem gerekenler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi kurup sürücüleri yükleyin, RAM'i 3600 MHz gördüm ama yapılabiliyorsa bir şey diyemem. Onun için de YouTube'dan ek video seyredebilirsiniz veya bir arkadaşa sorabilirsiniz.

Önce sürücüleri yükle. OC işeri için @BerkayZ87 yardımcı olur.
şuan sürücüler yüklü. kullanıyorum aktif.
imkan varsa neden yapmayayım ki ?
İşletim sistemi kurup sürücüleri yükleyin, RAM'i 3600 MHz gördüm ama yapılabiliyorsa bir şey diyemem. Onun için de YouTube'dan ek video seyredebilirsiniz veya bir arkadaşa sorabilirsiniz.
acaba anakart ve ram bu iş için uygun mu. win10 pro kurdum sürücüler yüklü.

Dostum XMP olarak maksimum hızı ayarla. CL değeriyle veya RAM OC ile uğraşma. Riskli bir şey. Paranız çok ise aksiyon arayabilirsiniz ama. Onun dışında işlemci OC yapabilirsin. Sürücüleri kurmayı da söylememe gerek yok zaten. Bir de BIOS.

@Atalayq

Şimdi cevaplayabiliyorum kusura bakmayın, RAM'iniz 3600 MHz yani BIOS ile yaparsınız ama neden 3800'e istediniz onu bilmiyorum, onun için de RAM overclock videoları var Technopat'ın veya burada da bir arkadaş size yardımcı olabilir. Sizin overclock yapmadan önce yine de birine sormanızda fayda var.

@Atalayq

Şimdi cevaplayabiliyorum kusura bakmayın, RAM'iniz 3600 MHz yani BIOS ile yaparsınız ama neden 3800'e istediniz onu bilmiyorum, onun için de RAM overclock videoları var Technopat'ın veya burada da bir arkadaş size yardımcı olabilir. Sizin overclock yapmadan önce yine de birine sormanızda fayda var.
3800e gerek yok mu sizce? Cl18 gözüme çok geliyor hep 16lara alıştık ondan heralde
d
Sistem şu anda elindeyse Thaiphoon Burner atabilir misin?
Adsız.png

başaramadım :))
Sistem şu anda elindeyse Thaiphoon Burner atabilir misin?
nasıl test yapacağımı gösteren bir video mevcut mu ? bulamadım ben.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı