Çözüldü Yeni takılan HDD kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sggST00

Hectopat
Daha fazla  
Yeni taktığım HDD "Bu Bilgisayar" içinde görünmüyor ve Disk Yönetimi'nden bakınca da başlatılmadı olarak görünüyor. Üzerine sağ tık yapıp başlat dediğimde hata veriyor. İnternette bir sürü çözüm aradım en son CMD üzerinden biçimlendirmeyi falan denedim birim oluştururken hata verdi.

Çözüm
HDD biraz eski gibi geldi. 80GB olarak gözüküyor. Eski disklerin yeni Windows'larda çalışmama ihtimali oluyordu. Windows 7 ve altı işletim sistemlerinde denemeniz gerekebilir.
Yeni taktığım HDD "bu bilgisayar" içinde görünmüyor ve disk yönetimi'nden bakınca da başlatılmadı olarak görünüyor. Üzerine sağ tık yapıp başlat dediğimde hata veriyor. İnternette bir sürü çözüm aradım en son CMD üzerinden biçimlendirmeyi falan denedim birim oluştururken hata verdi.

Merhaba bende de benzer sorun oldu düzelttim ancak aygıt yöneticinde gözüküyorsa iş kolay AOMEI Partition adlı programda oluyor diye biliyorum.

Merhaba bende de benzer sorun oldu düzelttim ancak aygıt yöneticinde gözüküyorsa iş kolay AOMEI Partition adlı programda oluyor diye biliyorum.
AOMEI bile yapamadı ben hep diski başlat seçeneğine bastığımı sanıyordum ama basmıyormuşum çünkü o seçenek basılamaz durumda hep altındaki çevrimdışı seçeneğine basıyormuşum ama hala olmuyor HDD'yi başlatamıyorum
2021.06.11-07.40 (2).png

HDD biraz eski gibi geldi. 80GB olarak gözüküyor. Eski disklerin yeni Windows'larda çalışmama ihtimali oluyordu. Windows 7 ve altı işletim sistemlerinde denemeniz gerekebilir.

Çözüm
AOMEI bile yapamadı ben hep diski başlat seçeneğine bastığımı sanıyordum ama basmıyormuşum çünkü o seçenek basılamaz durumda hep altındaki çevrimdışı seçeneğine basıyormuşum ama hala olmuyor HDD'yi başlatamıyorumEki Görüntüle 1063892
ben diski başlat dediğimde çalışmıştı aygıt yöneticisnde görüyordum üstelik hdd yi tekrar tak kasaya
arkdaşta 2009 dan kala hdd var gayette çalışıyor 80gb + 350gb gb hdd si var

Yeni konular

Geri
Yukarı