Yeni takılan küpenin yerine başka küpe takmak

cacadires7

Decapat
Arkadaşlara merhaba, 16 yaşımdayım 6 gün önce kulağımı deldirdim. Küpe takanlar bilir ilk 1-2 hafta kulak deliği kapanmasın diye boktan tektaş biR küpe takarlar eczacılar veya kuyumcular. Ben eczacıda taktım. Doktor 1-2 hafta kalsın dedi fakat bugün sabah duşa girerken elbiseyi caart diye cektim, küpenin arkadaki vidası çıktı. Küpe kulağımda duruyor ama tam olarak eğilirsem düşüyor. Anlayacağınız kulağım delik olmuş, yani çıkınca geri acımadan taktım rahatça. Ne diyorsunuz şimdi ben bu küpeyi vidasız bir şekilde 1 hafta daha takayım mı yoksa şimdi kendi istediğim küpeyi takayım mı?

Zaten çıkarıp takmışsın hali hazırda. Başka küpe takabilirsin ama o küpenin o kadar küçük olmasının bir sebebide oraya buraya takılmaması için. Büyük küpe takarsan ve sürekli bir yerlere takılırsa o yara iyileşmediyse eğer geç iyileşir, mikrop kapabilir vs. Bende 16 yaşında kulağımı deldirmiştim, hemen arkasından 2. delik ve diğer kulak geldi. 20 sene olmuş, küpe takmadığım halde, kapanmadı 3 delikte :)

Bu konuda bilgim hiç yok! Ama kişisel düşüncem eğer delik oturmuşsa yani kanamıyorsa başka bir küpe takınca onu kullanabilirsiniz. Ama tekrardan söylemeliyim bilgim yok.

Genelde ilk kez delik açılacağında taşlı değil ancak düz bir küpe veriyorlar. Senin kullandığın plastik kalitesiz taş görünümünden uzak sade bir küpe. Bunu herhangi bir küpeciden temin edebilirsin ve kullanman kesinlikle senin yararına olur. İlk kulağımı deldirdiğimde ben de lise çağındaydım ve tecrübem yoktu. Kısa sürede değiştirip kendi kafama göre küpe taktım ve mikrop kaptı. Üzerinden 12 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen hala 2. deliğe göre sıkıntılıdır. 2. delikte ise uzun süre kulağımdan çıkarmadığımdan ne küpe giriş-çıkışında bir problem oluyor ne de mikrop kapıyor. Ayrıca deliğin iltihap, mikrop kapmasını istemiyorsan sürekli tak-çıkar yapmaktan uzak durmalısın. Sonuçta orası tamamen iyileşene kadar açık bir yara.

Genelde ilk kez delik açılacağında taşlı değil ancak düz bir küpe veriyorlar. Senin kullandığın plastik kalitesiz taş görünümünden uzak sade bir küpe. Bunu herhangi bir küpeciden temin edebilirsin ve kullanman kesinlikle senin yararına olur. İlk kulağımı deldirdiğimde ben de lise çağındaydım ve tecrübem yoktu. Kısa sürede değiştirip kendi kafama göre küpe taktım ve mikrop kaptı. Üzerinden 12 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen hala 2. deliğe göre sıkıntılıdır. 2. delikte ise uzun süre kulağımdan çıkarmadığımdan ne küpe giriş-çıkışında bir problem oluyor ne de mikrop kapıyor. Ayrıca deliğin iltihap, mikrop kapmasını istemiyorsan sürekli tak-çıkar yapmaktan uzak durmalısın. Sonuçta orası tamamen iyileşene kadar açık bir yara.
Hocam ne diyorsun yani bi cuma daha bekleyeyim mi?
Bekleyeyim mi?Ve beklesem bile küpenin arka vidası çıktı kendi kendine düşüyor eğilince veya çarpınca

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı