Yeni takılan laptop fanının fazla ses yapması

1EdaNr

Hectopat
Daha fazla  
Fan daha yeni takildi ama cok gurultu yapiyor ustelik sadece oyun oynarken ya da biseyler yaparken degil bosta bile cok ses yapiyor bunun nedeni ne olabilir? Simdiden cevaplariniz için teşekkür ederim.

Dandik bir fan takılmış olabilir. Fan başka bir cihazdan çıkmaysa çok kullanılmış ve bakımı yapılmadan size takılmış olabilir. Yağlamayı biliyorsanız yağlayabilirsiniz, bilmiyorsanız başında durarak bilen birine yaptırın.

Model uyuşmazlığından sürtüyor olabilir.

Fanin modelini nereden kontrol edebilirim?
Dandik bir fan takılmış olabilir. Fan başka bir cihazdan çıkmaysa çok kullanılmış ve bakımı yapılmadan size takılmış olabilir. Yağlamayı biliyorsanız yağlayabilirsiniz, bilmiyorsanız başında durarak bilen birine yaptırın.
ama fani yeni aldim ve fan baska bir cihazdan cikma degil yine de yaglamam gerekir mi?

Fanin modelini nereden kontrol edebilirim?

ama fani yeni aldim ve fan baska bir cihazdan cikma degil yine de yaglamam gerekir mi?

Laptop modeline uygun fan alınmadıysa olabilir diyorum. Mesela Acer Swift 5'e uygun fan alınmadıysa bir ihtimal yuvaya girmiş olsa bile sürtmesi ihtimaller dahilinde olabilir. Siz cihazınıza uygun fanın alındığından emin misiniz?

Laptop modeline uygun fan alınmadıysa olabilir diyorum. Mesela Acer Swift 5'e uygun fan alınmadıysa bir ihtimal yuvaya girmiş olsa bile sürtmesi ihtimaller dahilinde olabilir. Siz cihazınıza uygun fanın alındığından emin misiniz?

Satıcıya PCmin modelini söylediğimde bu fanı yolladı bilgisayarcı tanıdığıma taktırdım termal macununu da değiştirdi dandik fan yollamış olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı