Çözüldü Yeni takılan SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

299412

Hectopat
SSD'yi aldım. Anakarttan çıkan SATA kablosunu taktım, güç kablosunuda taktım. Windows'a geldiğimde gözükmedi. Ne yapmam gerek?

Çözüm
Windows henüz sıfır takılan SSD'yi hemen kullanmaya başlayacağınızı düşünecek kadar zeki değil. Bu yüzden SSD'yi sizin tantımanız gerekiyor.

• SSD'yi takın ve PC'yi açın.
  • Ekranın en sol altına, başlat menüsü üstüne sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni açın.
  • Bunu zaten açar açmaz karşınıza bir ekran çıkmalı, GPT veya MBR diye.
  • GPT seçip İleri > İleri diyerek işlemi bitirdiğinizde SSD'niz yeni sürücü olarak tanımlanır.

1602614964384.png
Olur da yeni disk ekranı çıkmaz ise;
  • Oradaki disklere bakın ve henüz biçimlendirilmemiş olanı bulun.
  • Ona sağtıklayıp Diski Başlat deyin:

1602615033068.png

• Yukarıdaki gibi GPT seçip ilerlediğinizde yeni sürücünüz hazır olacak.
Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın ve oradan yönet seçeneğini seçin. Daha sonra soldaki menüden disk yönetimi seçeneğini açın. Orada SSD nizin görünüyor olması lazım görünüyor mu bakalım.

Teşekkürler yarın deneyeceğim gözüküyorsa ne yapacağım çünkü ben takıp direk. Bu bilgisayarıma tıkladım gözükmedi gözükmeyincede. Çıkardım.

Montajı gerçekleştirdikten sonra BIOS'tan gözüküyor mu bakın eğer gözüküyorsa gerisi kolay.

BIOS'tan nereye gireceğim? Eğer gözükürse de diskin bilgisayarım yerinde gözükmesi için ne yapacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı