Yeni taşınılan evde kedi köşede saklanıyor

tuna ayvaz

Centipat
Daha fazla  
Kısa kesiyorum bugün yeni eve taşındık. Kedim evde yatağımın altına girip saklandı. Ne yemek yiyor ne su içiyor ne tuvaletini yapıyor. Kaç kere yaş mama vermeyi denedim, önüne koydum, tık yok. Hayvandan ses de çıkarmıyor. Transa geçmiş bekliyor orada. Yardım edin, çok üzülüyorum.

Kısa kesiyorum bugün yeni eve taşındık. Kedim evde yatağımın altına girip saklandı. Ne yemek yiyor ne su içiyor ne tuvaletini yapıyor. Kaç kere yaş mama vermeyi denedim, önüne koydum, tık yok. Hayvandan ses de çıkarmıyor. Transa geçmiş bekliyor orada. Yardım edin, çok üzülüyorum.
Benim de kedim ilk geldiğinde 1 gün böyle olmuştu. Yeni ortam olunca alışması 1-2 gün sürer. Acıkınca yemeğini yer.

Bilmediği bir yere gelmiş gibi
Hissediyor alışana kadar bekleyin kucağınıza alıp dolaştırın yemeği o yer kendi zamanı gelince

Ben de kedimi köye götürdüğümde uzun süre yatağın altında kalmıştı. Alışması için zaman vermek gerekiyor.

Bilmediği bir yere gelmiş gibi.
Hissediyor alışana kadar bekleyin kucağınıza alıp dolaştırın yemeği o yer kendi zamanı gelince.

Benim de kedim ilk geldiğinde 1 gün böyle olmuştu. Yeni ortam olunca alışması 1-2 gün sürer. Acıkınca yemeğini yer.

Yerini yadırgamış olabilir. Birkaç gün süre verin, acıktığı zaman illaki çıkar.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız ben o zaman kedinin yakınına yemek ve suyunu koyayım umarım yer.

Kediler rutinlerinin bozulmasından hiç hoşlanmazlar. Evde bir eşyanın değişmesi bile onları strese sokar. Kaldı ki siz ev değiştirmişsiniz. Evin tüm kapılarını açın ve yeni evini tanımasını sağlayın. Bu durum 3-4 gün sürebilir endişe etmenize gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı