Yeni telefona geçince WhatsApp konuşmaları eski telefonda kaldı

abarand

Centipat
Samsung'un gecis uygulamasi tum fotolari vs alinca WhatsApp konusmalarini da almistir diye dusundum ve simi yenisine takip WhatsApp'a giris yaptim ancak mesajlar gelmedi. Drive da vs bir yedeklemem de yoktu. Eski telefonda mesajlar hala veri olarak duruyordur, ne yapabilirim? Eski telefona simi tekrar taksam direk mesajlar cikar mi karsima? Hemen Drive yedeklerim. Ya da dokümanlardan falan bulup alinabilir mi? Internette documentsten alin falan diyorlar ama ben göremedim.

Öncelikle bilgisayarınız varsa işiniz daha kolay. Öncelikle dosya yönetinizden WhatsApp klasörü, ardından databases klasörüne girin ve kaç tane dosya olduğuna bakın. Sonrasında WhatsApp uygulamasında ayarlar kısmında sohbetler bölümüne girin. Sohbet yedeği alın. Hem Drive yedeklemesi hem yerel yedekleme alacaktır. Biz burada yerel yedeklemeyi kullanacağız. Eski telefonda WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız gerekecek bunları yapmadan önce. Yedeğide aldığınız zaman WhatsApp, databases kısmındaki dosyaları yeni telefonunuzdaki WhatsApp, databases klasörüne atmak kalıyor. Anlamadıysanız söyleyin daha deatylı anlatmaya çalışayım.

Eski telefonunuzda WhatsApp'a giriş yapıp yedeklemeyi yapın. Yeni telefonunuzda WhatsApp'ın verilerini temizleyip tekrar giriş yapın. Yedeğinizi buluttan yükleyin ve mesajlarınız yeni telefonunuza geçmiş olacaktır. Samsung'un geçiş uygulaması WhatsApp mesajlarını kapsamıyor diye biliyorum.

Eski telefonunuzda WhatsApp'a giriş yapıp yedeklemeyi yapın. Yeni telefonunuzda WhatsApp'ın verilerini temizleyip tekrar giriş yapın. Yedeğinizi buluttan yükleyin ve mesajlarınız yeni telefonunuza geçmiş olacaktır. Samsung'un geçiş uygulaması WhatsApp mesajlarını kapsamıyor diye biliyorum.

Eski telefonumda tekrar giriş yapinca yeni kullanici diye dusunup verileri silmesinden korkuyorum ama... Yoksa ben de aynisini düşündüm. Sikinti olmaz mi diyorsunuz.
Öncelikle bilgisayarınız varsa işiniz daha kolay. Öncelikle dosya yönetinizden WhatsApp klasörü, ardından databases klasörüne girin ve kaç tane dosya olduğuna bakın. Sonrasında WhatsApp uygulamasında ayarlar kısmında sohbetler bölümüne girin. Sohbet yedeği alın. Hem Drive yedeklemesi hem yerel yedekleme alacaktır. Biz burada yerel yedeklemeyi kullanacağız. Eski telefonda WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız gerekecek bunları yapmadan önce. Yedeğide aldığınız zaman WhatsApp, databases kısmındaki dosyaları yeni telefonunuzdaki WhatsApp, databases klasörüne atmak kalıyor. Anlamadıysanız söyleyin daha deatylı anlatmaya çalışayım.

Hocam şu anda yanimda bilgisayarim yok telefonla halledemezsem 11 civarı bilgisayardan bakip gerekirse size yazacağım. Teşekkürler.
Eski telefonunuzda hala WhatsApp duruyor mu?

Duruyor ancak yeni telefondan giris yaptığımdan ona girdigimde giris yapın diyor. Ancak veriler duruyordur yani bir şey silmedim.

Son düzenleme:
@abarand hocam ben daha önce bu şekilde verilerimi kurtarmıştım. Aynı telefon numarasından bahsediyorsanız ve WhatsApp'ı ya da verilerini silmediyseniz öyle bir sorun olacağını sanmam. Aynı telefon numarasını, farklı kullanıcı diye algılayıp mesajları silecek olsaydı çıkış yaptığı anda silerdi. Hâliyle çoktan çıkış yaptığı için database klasörü de kalmazdı diye düşünüyorum. Fakat sizde nasıl olur bilmiyorum, garantisini veremem maalesef.

Eski telefonuma SIM kartimi tekrar takip WhatsApp'a giriş yaptım ve ardindan Drive'a yedekleme yapip yeni telefondaki WhatsApp'in verilerini temizleyip yeniden kurup Drive'dan dosyalari aldım. Sorun çözüldü. İkinci yol olarak söylenen WhatsApp klasorunu bulamayanlar Android klasorunun altindaydi. Yedek cozum olarak database i de kopyalamistim ben. Basina gelen olursa uygulayabilir.

Google Drive ile konuşmaları yedeklemeyi yaptınız mı?

Yeni telefonuma hattımı takmadan önce arkadaşımın telefonunda takılıydı hat ve ben o telefonda WhatsApp kurmuştuk sonra hattı çıkartıp yeni telefona WhatsApp kurduk açık mı kalır diye hala şüpheleniyorum yani arkadaşım bendeki yeni kurulumdan sonra da benim WhatsApp mesajlarımı görebiliyor mudur bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni telefonuma hattımı takmadan önce arkadaşımın telefonunda takılıydı hat ve ben o telefonda WhatsApp kurmuştuk sonra hattı çıkartıp yeni telefona WhatsApp kurduk açık mı kalır diye hala şüpheleniyorum yani arkadaşım bendeki yeni kurulumdan sonra da benim WhatsApp mesajlarımı görebiliyor mudur bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkür ediyorum.
bilmiyorum yapılmadı sanırım yapıldıysa da haberim yok ama yazışmaları görmesini istemiyorum ne yapmam gerekli

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı