Yeni toplama sistemi ilk çalıştırma sorunu

Stormhawk

Centipat
Yer
Bursa/Ankara/Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Merhaba,

Başlıkta bahsettiğim üzere yeni bilgisayar topladım. Güç tuşuna bastıktan sonra anakartın üzerindeki EZ Debug LED'leri sırasıyla yanıp sönüyor(CPU, DRAM, VGA, Boot). Aynı şekilde anakart üzerindeki Gaming Plus yazısı da aydınlanıyor ve hemen sönüyor.

Tekrar güç tuşuna bastığımda ise herhangi bir ışık yanmıyor. Prizden çıkar tak yaptığımda tekrardan yukarıda yazdıklarım gerçekleşmekte.

Şimdiden teşekkürler.

Bağlantılarının kontrol ettiniz mi?

Evet. Kasa bağlantıları güç girişleri RAM her şeyi kontrol ettim.

Sistemi ilk açtığınız gibi mi karşılaştınız bu sorunla? Yoksa BIOS güncelleme vs. yaptıktan sonra mı?

BIOS güncellesi vs yapmadım. İlk açılışta oldu.(HDMI, klavye ve mouse takılıydı. Mouse u BIOS USB tarafına takmışım. Sonraki denemelerimde sadece güç bağlantısı yaptım.)

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?

Monitör: LG 27GL650F-B, anakart: MSI B450 GAMING Plus Max,

CPU: 3600X, RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8GB) DDR4 3200MHz, GPU: Sapphire 5600XT 6 GB, PSU: FSP Hydro 700W,

SSD: Samsung Evo 500 GB, HDD: Seagate Barracuda 2 TB, kasa: Corsair iCUE 220T.

Evet. Kasa bağlantıları güç girişleri RAM her şeyi kontrol ettim.

BIOS güncellesi vs yapmadım. İlk açılışta oldu.(HDMI, klavye ve mouse takılıydı. Mouse u BIOS USB tarafına takmışım. Sonraki denemelerimde sadece güç bağlantısı yaptım.)

Monitör: LG 27GL650F-B, anakart: MSI B450 GAMING Plus Max,

CPU: 3600X, RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8GB) DDR4 3200MHz, GPU: Sapphire 5600XT 6 GB, PSU: FSP Hydro 700W,

SSD: Samsung Evo 500 GB, HDD: Seagate Barracuda 2 TB, kasa: Corsair iCUE 220T.

RAM - CPU - GPU bileşenlerinden birinin temas sıkıntısı yaratması muhtemel olabilir. Bunun dışında Power tuşuna bastığınızda bip sesleri ötüyor mu?

Herhangi bir ses duymadım. Anakart haricinde sanki diğer parçalara elektrik gitmiyor.

Ekran kartını çıkartıp ankart üzerinden dener misiniz?
Herhangi bir ses duymadım. Anakart haricinde sanki diğer parçalara elektrik gitmiyor.
Ek olarak CPU pinleriniz montaj sırasında yamulmuş olabilir. Anakarttan söküp yamuk pin var mı diye kontrol edin. Yine de yeni aldıysanız fazla kurcalamadan sistemi aldığınız yere ulaşın.

Ek olarak CPU pinleriniz montaj sırasında yamulmuş olabilir. Anakarttan söküp yamuk pin var mı diye kontrol edin. Yine de yeni aldıysanız fazla kurcalamadan sistemi aldığınız yere ulaşın.
VGA Girişi kullanıyorsanız HDMI üzerinden görüntü almayı deneyin.

VGA Girişi kullanıyorsanız HDMI üzerinden görüntü almayı deneyin.
Denedim yine aynı şekilde ışıklar tepki verdi ve kapandı.

CPU pinlerinde sıkıntı görmedim.

Denedim yine aynı şekilde ışıklar tepki verdi ve kapandı.

CPU pinlerinde sıkıntı görmedim.

Farklı bir prizde sistemi açmayı deneyin. Kabloların vida gibi metal parçalar ile temas etmediğinden emin olun. Farklı bir PSU kullanın.
Güç kaynağınınızdan güç kablonuzu çıkartın. Bilgisayar kasasına takılı olan bütün kabloları kasanızdan sökün. Kasanın ön ve arka paneline takılı olan kablolar varsa USB kabloları dahilinde sökün ve statik enerjiyi boşaltma işlemini gerçekleştirin.

Kabloları geri takıp sistemi çalıştırmayı deneyin.

Geri
Yukarı