Çözüldü Yeni toplanan R5 5600X sistemde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mamili

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
RAM
Hyperx 3200 mhz
İşlemci
Amd ryzen 5 5600x
Yeni aldığım MSI B450 Tomahawk Max anakartı bilgisayara taktım. Yeni aldığım işlemciyi de Ryzen 5 5600X sorunsuz taktım. Diğer kabloları da aynı şekilde YouTube'tan izleyip yerlerine taktım sadece reset Switch ve Power Switch'ten emin değilim onun haricin de sorun yok. Görüntü gelmediği gibi fare ve klavye ışıkları da yanmıyor. Anakarta Type-C kablosunu taktığım da telefon şarj oluyor anakartı oynattığım da gidip geliyor şarj. 4 tane RAM slotu var elim de 1 X16 GB RAM var onu da kitapçığa bakıp soldan 2. ye taktım. Ekran kartını da üst e taktım pcı_e 1 yazan bölmeye. Anakartın ışıkları yanıyor ancak monitör no Signal yazıyor. Bir de hem SSD SATA kablosunu 1'e HDD SATA kablosunu da 2'ye taktım. Yardımcı olursanız sevinirim.

20220426_121152.jpg

Çözüm
Dostum kusura bakma yazdığından hiç haberim yok bana daha detaylı anlatır mısın?
BIOS Flashback, işlemci takılı olmadan BIOS güncellemesi yapmana olanak sağlayan bir teknoloji. Anakartında bu özellik mevcut.
  • Anakartının sitesine gir, Beta olmayan son sürüm BIOS'u indir.
  • Daha sonra, 1 adet USB bellek bul ve Rufus yazılımı yardımıyla biçimlendir.
  • FAT32 ve MBR olarak biçimlendir USB belleği.
  • Daha sonra, indirdiğin BIOS klasörünün içerisinde yer alan BIOS dosyasını USB belleğin içerisine atıp ismini MSI.ROM olarak değiştir.
  • Daha sonra, anakartın arkasında BIOS Flashback için işaretlenmiş olan USB portuna USB belleğini tak.
  • Daha sonra, anakartının arkasında bulunan BIOS Flashback tuşuna 2 saniye basılı tut ve bırak. Kırmızı ışık yanacaktır. BIOS'un güncellendiği anlamına gelmektedir o ışık.
Bios'unuzu güncelleyin.

Bios eski olduğu için açmıyor %99. Son sürüm bios güncellemesi yapmanız lazım. Anakartınızda Flash bios özelliği var.

Dostum kusura bakma yazdığından hiç haberim yok bana daha detaylı anlatır mısın?
BIOS Flashback, işlemci takılı olmadan BIOS güncellemesi yapmana olanak sağlayan bir teknoloji. Anakartında bu özellik mevcut.
  • Anakartının sitesine gir, Beta olmayan son sürüm BIOS'u indir.
  • Daha sonra, 1 adet USB bellek bul ve Rufus yazılımı yardımıyla biçimlendir.
  • FAT32 ve MBR olarak biçimlendir USB belleği.
  • Daha sonra, indirdiğin BIOS klasörünün içerisinde yer alan BIOS dosyasını USB belleğin içerisine atıp ismini MSI.ROM olarak değiştir.
  • Daha sonra, anakartın arkasında BIOS Flashback için işaretlenmiş olan USB portuna USB belleğini tak.
  • Daha sonra, anakartının arkasında bulunan BIOS Flashback tuşuna 2 saniye basılı tut ve bırak. Kırmızı ışık yanacaktır. BIOS'un güncellendiği anlamına gelmektedir o ışık.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı