Yeni toplanan sistem kasa fan bağlantısı nasıl yapılır?

Properson

Decapat
Merhaba birkaç dakika önce ilk sistemimi topladım. Bellek hızlarını ayarladım, Windows'u kurdum, her şey tamam gibi ama kasa fanlarını anakarta bağlayamadım.
Anakart modelim: https://www.epey.com/anakart/gigabyte-b450m-h.html
Kasam: GAMEBOOSTER GB-L06B RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Kasada 4 tane fan var. Bütün fanların kabloları aşağıdaki fotoğrafta görünen kutuya takılı(kasa geldiğinde takılıydı, ben takmadım). O kutudan çıkan kablo da fotoğrafta görülüyor fakat anakart üzerinde o kabloyu takabileceğim bir yuva bulamadım. Dönüştürücü tarzı bir şey mi almam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20210616_185124.jpg
    IMG_20210616_185124.jpg
    192 KB · Görüntüleme: 103
Kutudan çıkan kabloların birinin mutlaka bir ucu olmalı, daha dikkatlı bakın.
Kutudan çıkan 5 kablo var, 4'ü fanlara gidiyor birini de molex dediğiniz kabloya taktım. Ama molex kablosuna bağlı bir uç var fotoğrafta görülüyor, bahsettiğiniz uç bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210616_192835.jpg
    IMG_20210616_192835.jpg
    179,9 KB · Görüntüleme: 58
Kutudan çıkan 5 kablo var, 4'ü fanlara gidiyor birini de Molex dediğiniz kabloya taktım. Ama Molex kablosuna bağlı bir uç var fotoğrafta görülüyor, bahsettiğiniz uç bu olabilir mi?

İşaretlediğim girişi anakarttaki herhangi bir SYS_FAN portuna takın.
InkedIMG_20210616_192835_LI.jpg
Örnek olarak buraya takabilirsiniz:
Inkedb_gigabyte-b450m-h-1_LI.jpg

İşaretlediğim girişi anakarttaki herhangi bir SYS_FAN portuna takın.
Örnek olarak buraya takabilirsiniz:
Uç diğer fan uçlarından biraz farklı görünüyor PCyi kapatıp sys fan1 yazan yere taktım. Şu an PC açılmıyor kısa devre yapmış olabilir mi? Ya da ters mi taktım acaba? Söktüm yine çalışmıyor

Hocam o kontrolcünün Molex kablosu olacak o kontrolcünün kablosunu moleks yani güç kaynağına bağlıyorsun ve o fanları'da kontrolcüye bağlıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı