Yeni Uzak Doğu Battle Royale oyunu naraka: Bladepoint

Blondie

Decipat
Makaleler
1
Steam'de rastgele gördüğüm bir Battle Royale oyununu sizinle paylaşmak istedim. Demosuna bir baktım fena durmuyor ama Full versiyonunun 129 TL fiyat etiketi beni şaşırttı ve üzdü. O kadar eder mi bence etmez.
Öncelikle oyunun grafikleri bayağı iyi gözüküyor. Keza kombat da hiç fena değil. Diğer Battle Royale oyunları gibi ister tekli ister takımlı olarak başlayabiliyorsunuz. Sona kalmaya çalışıyorsunuz. Klasik Battle Royale yani. Quest tarzı şeyler de var sanırım benim aldığım bir görevde başka bir oyuncuyu öldürmemi istiyordu sanırım. Ve oyunu aşırı derecede Fortnite'a benzettim. Sandık gibi şeyler ve onlardan düşen eşyaların nadir, sıradan gibi sıralamaları sahip olması vesaire. Daha da benzeyen tarafları var mesela şu alttaki kırmızı şeyler can, onun yanındaki mavi şey ise kalkan. Ortadaki şey ise ulti tarzı bir şey.
Oyundan birkaç kare:

awd.png

awdfs.png

Her karakterin farklı ultisi ve skilleri var benim kullandığım karakter ultiyi kullandığımda şuna dönüştü ve rakipleri tutup yere vurabiliyor bu yaratık:

2345.png

Oyun fena durmuyor aslında. Şu an 1-2 maç oynadığım için ben de pek bir şey bilmiyorum açıkçası o yüzden inceleme değil ilk izlenim sayılabilir. Demo'ya puanım 6.5-7/10.

Göz atmak isterseniz Steam linki:

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu aralar yeni bir battle royale oyunu arayışındaydım, güzel denk geldi :). Fiyatı günümüzde normal sayılabilir, çok yüksek bir fiyat biçmemişler. İndirime girdiği zaman düşünülebilir.

F2P bir oyun gibi duruyor bence. Battle royale oyunlara pek para harcamayı seven biri değilim.
Ben de daha önce battle royale türünde olan bir oyun almadım. PUBG Lite sunucuları kapatıldığı için şu aralar PUBG almayı düşünüyordum. PUBG yerine, daha yeni olan bir oyunu almak güzel olacaktır. F2P olursa ayrı bir güzelliği olur, bakalım yapımcı oyun çıkana kadar ne kararlar alacak.

Ben de daha önce battle royale türünde olan bir oyun almadım. PUBG Lite sunucuları kapatıldığı için şu aralar PUBG almayı düşünüyordum. PUBG yerine, daha yeni olan bir oyunu almak güzel olacaktır. F2P olursa ayrı bir güzelliği olur, bakalım yapımcı oyun çıkana kadar ne kararlar alacak.
Bu arada görsellik cidden enfes gözüküyor. Optimizasyon sıkıntılı gibi özellikle kalabalık yerlerde 10 20 FPS falan oluyor ama düzelmeyecek şey değil tabi.

Geri
Yukarı