Yeni Windows 10 20H2 nedir?

2004 sürümünün uzun süre boyunca geliştirilmesi nedeniyle, güncellemenin bilgisayarımda yüklenebilir olduğunda bu güncellemeyi yüklemeye karar vermiştim. Ancak masaüstüne girmeden önce, güncellemenin beni 10 dakika siyah ekranda bekletmesi nedeni ile 1909 sürümüne geri dönmüştüm. Şimdi ise 20H2 çıktı ve indirilebilir durumda.

Microsoft bu güncellemeleri artık zorunlu kılmadığından, 20H2 güncellemesinin stabil durumda olup olmadığını göremiyorum. Her cihaz için stabillik durumu değişiklik gösterebilir, ancak yeni gelen güncellemeler artık kafamızı karıştırıyor.

Microsoft, 20H2 güncellemesini, 20H1 güncellemesinin daha stabil bir hali olarak mı gösteriyor, yoksa tamamen ayrı bir güncelleme mi? 2004 sürümünü geliştirme süreci artık bitti ve 20H2 geliştirilmeye başlandı ise, 20H1 güncellemesini neden indiremiyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaların güncellenmesi zaman alabilir özellikle bu dosya işletim sistemi ise. Bazı güncellemelerin yayınlanması da şirketin vereceği bir karar olduğundan dolayı bize düşen şey sadece beklemek. :)

Yakında güncellemeyi düşünüyorum ben de. 2004 sürümü var şuanda. 20H2'ye geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft bu güncellemeleri artık zorunlu kılmadığından, 20H2 güncellemesinin stabil durumda olup olmadığını göremiyorum. Her cihaz için stabillik durumu değişiklik gösterebilir, ancak yeni gelen güncellemeler artık kafamızı karıştırıyor.

Microsoft, 20H2 güncellemesini, 20H1 güncellemesinin daha stabil bir hali olarak mı gösteriyor, yoksa tamamen ayrı bir güncelleme mi? 2004 sürümünü geliştirme süreci artık bitti ve 20H2 geliştirilmeye başlandı ise, 20H1 güncellemesini neden indiremiyoruz?
Her yeni sürüm "Feature Update(Özellik Güncelleştirmesi)" sonrası yayınlanır. Eski sürümlerin desteği de bir süre sonra kesilir. Yani olay dediğiniz gibi değil, güncelleme desteği kesilmesin istiyorsanız en güncel sürümü kullanmak zorundasınız. 20H2 de özellik güncelleştirmesi getiren bir sürüm. Microsoft eski sürümleri sitesinde vermez çünkü neden versin ki?

Stabilite konusunda ise benim sistemimde her sürüm stabil, sizinkini bilemem. Temiz kurulumla geçmeyi deneyin daha stabil olur.

2004 güncellemesinin Windows Update ekranında en son görüntülenmeden yaklaşık 2 ay önce indirdim. Tüm gün yüklemekle uğraştı. Tabii artık Ethernet kablosu kullandığımdan direk iner.

Yeni konular

Geri
Yukarı