Yeni yama sonrası LoL kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Wesff

Centipat
Merhabalar, direkt konuya geçmek istiyorum. 1 yıldır severek oynadığım League of Legends oynunda bir sorun yaşamaya başladım. Oyunda 170 FPS aldığım halde oyun akıcı değil, kasıyor gibi. Önceki zamanlarda hiçbir sıkıntısı yoktu ama 10.21 yaması ile böyle oldu. Lütfen yardım edin. Not: Drop olmuyor.

FPS'yi sabitlemeyi deneyin. FPS monitörün yenileme hızından çok yüksek olunca bu tür şeylerle karşılabiliyoruz. Ben de LoL'de en yüksek ayarlarda 500-600 FPS arası alıyorum fakat oyun oynanmaz hale geldiği için 144'e sabitledim. İşe yaramaz ise tam onarım seçeneği var ayarlarda onu deneyebilirsiniz.

FPS sabitlemek gerçekten işe yarar önemli olan yüksek FPS almak değil sabit FPS almaktır. Ayrıca yeni yama ile birlikte gerçekten bir grafiklerde de beyaz kutucuk şeklinde (bazı heroların ölüm animasyonlarında) bozukluklar var. Moralini bozma FPS sabitlemeyi dene ve bir dahaki yamayı bekle.

RX560 4 GB 8 GB RAM Ryzen 3 1200 CPU.
FPS'yi sabitlemeyi deneyin. FPS monitörün yenileme hızından çok yüksek olunca bu tür şeylerle karşılabiliyoruz. Ben de LoL'de en yüksek ayarlarda 500-600 FPS arası alıyorum fakat oyun oynanmaz hale geldiği için 144'e sabitledim. İşe yaramaz ise tam onarım seçeneği var ayarlarda onu deneyebilirsiniz.

FPS sabitlemek gerçekten işe yarar önemli olan yüksek FPS almak değil sabit FPS almaktır. Ayrıca yeni yama ile birlikte gerçekten bir grafiklerde de beyaz kutucuk şeklinde (bazı Hero'ların ölüm animasyonlarında) bozukluklar var. Moralini bozma FPS sabitlemeyi dene ve bir dahaki yamayı bekle.

FPS zaten 60'a sabit.

Eskiden yüksek FPS alıyor mudunuz? Eskiden FPS yüksekse ya yama sorunlu gelmiştir ya da VSync açın ekranın HZ değerine sabitlesin kendisini. Kasma azalır bir nebze. Düzelmezse bir sonraki Update bekliyecekseniz mecbur.
Eskiden ile şimdiki aldığım FPS aynı. Bu arada, VSync nereden açılıyor? LoL'de VSync seçeneğini görmedim.

Eskiden ile şimdiki aldığım FPS aynı. Bu arada, V-Sync nereden açılıyor? LoL'de V-Sync seçeneğini görmedim.

Dikey senkronizasyon veya V-Sync olması lazım. LoL oynamadığım için ayarlar bilmesini bilmiyorum maalesef:(.
Eskiden ile şimdiki aldığım FPS aynı. Bu arada, VSync nereden açılıyor? LoL'de VSync seçeneğini görmedim.
Eğer FPS eksilmesi yoksa oyun kaynaklı muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı