Yeni yıla girmeden internet paketinizi değiştirmeyi unutmayın

armas

Megapat
Yer
New York
Her geçen gün fiyatların arttığı dönemde maalesef bir şeyi ne kadar geç alırsak, o kadar zararda oluyoruz.

100Mbps indirme, 10Mbps yükleme için 140₺ ödediğim Superonline paketimi bugün 1000Mbps indirme ve 50Mbps yükleme olarak 360₺'ya taahhüt yenilemiş bulunmaktayım.

Yeni yılı geçtim, önümüzdeki ay bile fiyatlar artacak. Eğer sizin de şu an kullandığınız taahhütlü paketiniz var ise ve 2023'ün ilk çeyreğinde bitecekse, bitmesini beklemeden paket yenilemenizi, ya da yükseltmenizi öneririm.

2023 gerçekten zorlu bir yıl olacak. İnternet paketi yenilemek küçük bir şey gibi gelse de, göz ardı etmek istemedim. Şu devirde taşınmayı, evlenmeyi düşünen arkadaşlar var ise gerçekten kolaylıklar diliyorum.

İyi Sosyaller.

Son düzenleme:
Taahhüdüm 27 Aralıkta bitiyor 20 Aralıkta falan Kablonet fibere geçmeyi düşünüyorum bende.

Her geçen gün fiyatların arttığı dönemde maalesef bir şeyi ne kadar geç alırsak, o kadar zararda oluyoruz.

Çok doğru bir şey hocam bu. 5 ay öncesi telefon alacaktım 5000TL'ye alamadım, şimdi aynı telefon 10.000TL. 2 gün önce 11.700TL olan telefon şu an 12.250TL'den satılıyor. Ben telefon için araştırma yaparken bile artıyor fiyatlar. En kısa zamanda denk getirdiğimi alacağım artık.

Sanırım çoğu kişi "nasıl tasarruf ederim" düşüncesinden hariç "nasıl yurt dışına kaçarım" diye düşünüyor. 🤭 Bugün haberde Türkiye'nin bir yılda 30 bin yazılımcı kaybettiğini gördüm aslında sevindirici haber, onlar adına gurur duydum.

Sanırım çoğu kişi "nasıl tasarruf ederim" düşüncesinden hariç "nasıl yurt dışına kaçarım" diye düşünüyor. 🤭 Bugün haberde Türkiye'nin bir yılda 30 bin yazılımcı kaybettiğini gördüm aslında sevindirici haber, onlar adına gurur duydum.

Kapılar da kapalı, eskisi gibi vize de vermiyorlar. Bir tanıdığım yurtdışı merkezli bir firmada yazılımcı olarak uzaktan çalışıyor. Bizzat firma "Böyle uzaktan olmuyor, buraya gelmeniz lazım" deyip Amerika'ya çağırıyorlar. Her belge hazır New York'a iniyor "Ajan olabilir" deyip almıyorlar içeri. Yani komik duruma düşüyoruz gerçekten. Önümüzdeki Temmuz'a kadar günler zorlaşacak.

Ben Netspeed hattımı yaşadığım sorunlardan ve hat sahibi değişikliği yapmak istediğimden dolayı iptal ediyorum. Kendi adıma TurkNet'e başvurdum, şimdilik randevuyu erteledim. Netspeed hat iptal olunca TurkNet randevusunu tamamlayacağım ve TurkNet kullanmaya başlayacağım.

Ben taahhütsüz internet kullandığım için taahhüt yapıp 2 yıl sabit fiyatta kalma gibi bir seçeneğim yok. Ki taahhütlü internetlerde de eğer taahhütname şartlarında "Firma Adı fiyat değiştirme hakkını saklı tutar" yazıyorsa o zaman yine de zam gelebiliyor. Özellikle de fiyat değiştirme hakkını saklı tutma işini Superonline yapıyor, Türk Telekom'da böyle bir şey görmedim. Superonline kullanıyorsanız ve sırf fiyat sabit olsun diye 2 yıl taahhüt yaptıysanız fiyatın sabit olma garantisi yok. Her an zam gelebilir, taahhütname şartlarında o madde var çünkü ve siz taahhüt verirken bunu kabul ediyorsunuz.

Son düzenleme:
Bir önceki paketim 2 yıl taahhütlüydü ve ilk yıl 130₺, ikinci yıl 140₺ olarak belirttiler zaten başta. Bu dedikleri fiyatlara ek sadece 10 kuruş zam oldu, o da vergi yüzdesi değiştiği için. Paket fiyatı aynı fakat vergi arttığı için 10 kuruşluk artış olmuştu.

Yeni taahhütlerde artık 2 yıl yapmıyorlar zaten, 1 yıl taahhüt yaptım. Eğer yenilemeyip 2023 Mart'ta taahhüt bitmesine yakın paket fiyatlarına baksam, şu an yükselttiğim 360₺'lık tarifeyi rüyamda görürdüm.

Fiyat yükseltme gibi bir problem hiç yaşamadım, siz tecrübe ettiniz sanırım bundan biraz çekiniyor olabilirsiniz.

Fiyat yükseltme gibi bir problem hiç yaşamadım, siz tecrübe ettiniz sanırım bundan biraz çekiniyor olabilirsiniz.
Böyle bir şey olacağını ben de düşünmüyorum. Bazı ISS'lerin sözleşmesinde bununla alakalı bir madde olsa da zor durumda kalmadiklari sürece böyle bir yola başvuracaklarını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı