Yeniden başlat seçeneği bilgisayarı siyah ekranda bırakıyor

Melih Özönder

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı sadece kapatıp açabiliyorum. Yeniden başlat seçeneği her defasında bilgisayarı siyah ekran bırakıyor. Mouse ve klavyenin ışıkları vs. yanmıyor monitör kapanıyor ama bilgisayar açık halde. Bu yüzden Windows'u bir türlü güncelleştiremedim. Çünkü Windows güncelleşirken bilgisayarı yeniden başlatıyor ama her defasında siyah ekran kalıyor ben kasadaki tuşa basarak manuel yeniden başlatma atmak zorunda kalıyorum. Bunu 2. defa yapınca da Windows Update'i iptal edip bilgisayarı eski haline çeviriyor. Bu yeniden başlatma yani restart problemini nasıl çözebilirim?

Gerçekten ilginç. Hocam format falan atmayı denediniz mi? Format attıktan sonra da yeniden başlatırken siyah ekranda kalıyor mu?

Denetim masasından gelişmiş güç seçeneklerinden "Hızlı Başlat" seçeneğini kapatın. Pc kapatın ve tekrar deneyin, aynı sorun laptopumda uykuya geçmeyip oluyordu ve bu şekilde çözmüştüm.

Gerçekten ilginç. Hocam format falan atmayı denediniz mi? Format attıktan sonra da yeniden başlatırken siyah ekranda kalıyor mu?

Yok hocam bu bilgisayar alındığından beri hiç format atılmadı. Şu an atabileceği mi de sanmıyorum. :(
Son zamanlarda BIOS güncellemesi yaptın mı?
Sanırım son zamanlarda değil ama bir kere BIOS güncellemesi yapmıştım hatta ondan sonra olmaya başladı galiba bu siyah ekran olayı ama bayadır var.
Denetim Masası'ndan gelişmiş güç seçeneklerinden "hızlı başlat" seçeneğini kapatın. PC kapatın ve tekrar deneyin, aynı sorun laptopumda uykuya geçmeyip oluyordu ve bu şekilde çözmüştüm.

Şimdi buldum. Kapalıymış zaten 😁 Sadece uyku ve kilitle tikli.

Son düzenleme:
Yok hocam bu bilgisayar alındığından beri hiç format atılmadı. Şu an atabileceği mi de sanmıyorum. :(

Sanırım son zamanlarda değil ama bir kere BIOS güncellemesi yapmıştım hatta ondan sonra olmaya başladı galiba bu siyah ekran olayı ama bayadır var.

Şimdi buldum. Kapalıymış zaten 😁 Sadece uyku ve kilitle tikli.
Bir format atmayı deneseniz iyi olur hocam. Ama donanımsal da olabilir.

Sanırım son zamanlarda değil ama bir kere BIOS güncellemesi yapmıştım hatta ondan sonra olmaya başladı galiba bu siyah ekran olayı ama bayağıdır var.

Şimdi buldum. Kapalıymış zaten 😁 sadece uyku ve kilitle tikli.

Nasıl çözdünüz acaba ben de bu sorunu yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı