Yenilenmiş S10 Plus'ta AMOLED yanığı olduğu nasıl anlaşılır?

Bütçe
6000

sinanaltinari

Decapat
Tam 1 ay önce yenilenmiş S10 Plus satın aldım. Aldıktan 1 hafta sonra ekranın üst kısmında anakart hizasında bir sararma ve bildirim panelindeki simgelerin izinin kaldığını fark ettim ama bunlar sadece son uygulamalar penceresinde ve telefonu kapatma menüsünde fark ediliyordu. Koyu mod kullanıyorum ve duvar kağıdı da düz siyah. Bunları fark edince iade etmek yerine ekran değişimi yapılır mı diye teyit istedim ve müşteri hizmetleri ya orijinal ekran ya da orijinale yakın lisanslı parça takılacağını söylemişti iadeden vazgeçtim. İki gün önce ekranın fiyatlarına bakayım derken satıcıların AMOLED değil IPS LCD ekranlar sattığını gördüm şaşırdım bunu tekrar sormak için dün aradım aramamın üstüne akşam YouTube ikonunun koyu şekilde (renk yok) son uygulamalar menüsündeki o gri ekranda kaldığını fark ettim diğer ikonlar daha az belli oluyordu ve enteresan şekilde 15 saniyede kayboluyor bu izler. Bugün müşteri hizmetleri geri dönüş yaptı 1 ay geçmesine rağmen iade veya değişim yapabiliriz dediler. İade etsem aldığım fiyata bu kalitede hiçbir cihaz alamam değişim istesem hangi parçası değişmiş cihaz geleceğini bilmiyorum. Sizce garanti sürem boyunca elimdeki cihazla idare etmeli miyim garantiye göndersem bir süre sonra LCD panel takılma ihtimali gerçekten var mı? Bu bahsettiğim ikonun izinin geçmesi AMOLED yanığından mıdır? İlerleme ihtimali var mı? Kesinlikle bu cihazı elden çıkarmalıysam değişim yapmalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.

AMOLED yanığı açık temadayken daha belirgin oluyor orada bir teyit etmekte fayda var hocam. Sizin gözlemlemelerinizde sıkıntı çıkartacak gibi duruyor ve değişim iade hakkınız varsa hakkını kullanmanızda fayda var. Ben ikinci el S7 aldım tertemiz dedi akşamına ekranda Facebook messengeri gördüm çok açık bir şekilde.

AMOLED yanığı açık temadayken daha belirgin oluyor orada bir teyit etmekte fayda var hocam. Sizin gözlemlemelerinizde sıkıntı çıkartacak gibi duruyor ve değişim iade hakkınız varda hakkını kullanmanızda fayda var. Ben ikinci el S7 aldım tertemiz dedi akşamına ekranda Facebook messengeri gördüm çok açık bir şekilde.

Düz siyah arka planı değiştirince son uygulamalar penceresinin blur efekti değiştiğinden o izler çok ama çok az belli olmaya başladı ve aynı şekilde geçiyor bir süre sonra. Peki sizce iade mi değişim mi bahsettiğim şartlarda? Cihaz gelmeden ne işlem görmüş bilemiyorsunuz yenileme belgesi kutuda olduğundan şu anki cihazımın her parçası orijinal hiçbir tamir görmemiş mesela bundan dolayı da değişimden korkuyorum bir yandan da istiyorum çünkü bu güne kadar kullandığım en üstün cihaz maalesef. 6 bin TL'ye bu kalitede bir cihaz bulamadım tasarım olarak da performans olarak da.

6 bin TL'ye bu kalitede bir cihaz bulamadım tasarım olarak da performans olarak da.

O konuda hiç şüphem yok hocam. Şu anki orta seviye telefonları da tokatlıyor da müşteri hizmetlerine ekstradan sormakta fayda var. Telefon stokları ne durumda değişimde ne yapacaklar. Şimdi burada ne desek boş. AMOLED yanığını ilk zamanda fark etmek önemli, yoksa oyun oynarken veya beyaz bir ekranda bayağı belirgin oluyor.

O konuda hiç şüphem yok hocam. Şu anki orta seviye telefonları da tokatlıyor da müşteri hizmetlerine ekstradan sormakta fayda var. Telefon stokları ne durumda değişimde ne yapacaklar. Şimdi burada ne desek boş. AMOLED yanığını ilk zamanda fark etmek önemli, yoksa oyun oynarken veya beyaz bir ekranda bayağı belirgin oluyor.

Bu cihazın aynısı stoklarında vardı düne kadar şu an Samsung marka iki adet cihaz var sitelerinde fiyat değişikliği yapıyorlar diye düşünüyorum. Stokta olduğu gibi gönderim yapacaklar. Yani bu şey daha önce karşılaştığım AMOLED yanığına hayalet ekrana benzemiyor. Yanık test programlarında da bahsettiğim izleri göremiyorum sadece son uygulama penceresinde oluyor ve zamanla geçiyor. Beyaz ekranlarda da ekran kusursuz. Napacağımı şaşırdım.

Geri
Yukarı