Yennefer of Vengerberg'in Kısa Hayatı

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
YENNEFER OF VENGERBERG'İN KISA HAYATI
-MADDELER HALİNDE VE GÖRSELLERLE-

''Yennefer karakterini yarattığımda Geralt'ın tamamen büyümesini istedim, ama sonra işleri zorlaştırmaya karar verdim. Alışılmış fantastik öğeler barındırmayı reddeden bir kadın karakter hazırladım. Okuyucuyu memnun etmek için''.

- Andrzej Sapkowski.

• Yennefer, 1173 yılında dünyaya gelmiştir.
  • Belleteyn zamanında doğmuştur.
  • Doğum yeri Vengerberg'dir (Aedirn).
  • Doğuştan kamburdu, babası bu yüzden ondan nefret ediyordu.
  • Yennefer'in annesi bir yarı elf idi. Yennefer ise çeyrek elftir.
  • Doğum adı Jenny idi.
  • Çocukluğunda babası tarafından psikolojik ve fiziksel olarak şiddete maruz kalmıştı.
  • Yennefer'in babası annesini ve küçük Jenny'i başka bir kadın için terk etmişti.
  • Yennefer bu dönemde ise annesi tarafından şiddet görmeye başladı.
321321.JPG

Yennefer'ın çocukluğu
  • Gençlik yılları ile beraber Aretuza Akademisinin Rektörü Tissaia De Vries ile tanıştı.
  • Tissaia, Yennefer için anne rolünü üstlenmiş, onu çok sevmişti.
  • Aretuza Akademisine katıldıktan bir süre sonra intihar girişiminde bulundu.
  • Aretuza'da gösterdiği üst düzey performans sonrası Tissaia tarafından el üstünde tutulmaya başlandı.
123.JPG

Tissaia ve Yennefer.

21312.JPG

Aretuza Akademisi.

• Geralt ile Rinde'de tanıştı.
  • Yennefer burada Yakışıklı Berrant'ın evinde kalıyordu.
  • Geralt, arkadaşı Dandelion'un üzerindeki laneti kaldırması için Yennefer'a başvurdu.
  • Yennefer, Dandelion'u kurtardı ancak Cini kullanarak daha da güçlenmek istedi. Yennefer en güçlü olmayı istiyordu.
  • Dandelion'a üç dilek hakkı tanımış olan Cin'in son dilek hakkı Geralt'a geçmişti.
  • Yennefer, cini kendine bağlamak isterken işler yolundan çıktı, Yennefer ölmek üzereydi.
  • Geralt, Papaz Krepp'in tavsiyesi üzerine Yennefer ile kendini bağladı ve böylelikle büyük Yennefer - Geralt aşkı başladı.
sadfdsa.JPG

Yennefer ve Geralt.

asdas.JPG

Yennefer ve Dandelion.

• Yennefer ve Geralt 6 ay süre ile Vengerberg'de kaldılar. Bu süre içinde Yennefer ve Geralt hayatlarının en güzel günlerini geçirdiler.
  • Geralt, 6 ay sonra bir mektup ile Yennefer'ı terk etti.
  • Yennefer çok kırıldı ancak çok güçlüydü. Duygularına yenilmedi.
asdasdasd.jpg

Gerçek aşk : Yennefer ve Geralt.
  • Geralt bir süre sonra Kaer Morhen'e getirdiği Ciri'nin eğitimi için Yennefer ile iletişime geçti.
  • Yennefer ve Ciri Melitele Tapınağında buluştular
  • Bu sırada Ciri'nin çocukluk aşkları başladı. Yennefer bu aşka koruyucu anne içgüdüleri ile karşı çıktı.
  • Yennefer'ın büyü eğitimleri Ciri'de bir gelişme sağlayamadı.
  • Ciri'ye karşı çok ağır eğitimler verdi. Acımasız davrandı.
  • Yennefer, Ciri'yi zorlu çalışma şartları altında eğitti. Bu eğitim sırasında Yennefer tıpkı kendi hocası Tisseia gibiydi.
asfasfsafasf.JPG

Yennefer ve Ciri eğitimde.

Oyunu ilk oynadiğimda oyuna devam etme sebebim. PC zar zor leş ayarlarda kaldiriyordu silecektim. Keşke dizisine de güzelliğini yansitabilselerdi. Elinize sağlık hocam.

Gördüğüm en çekici kadın oyun karakteri olabilir, Geralt çok şanslı herifsin vesselam.
Sadece güzellik olarak da değil zeka, hayat hikayesi, kültürü ve güçlü duruşu ile evrenin en güçlü karakteri. Ayrıca bunlara ek oldukça güzel. 'Güçlü Kadın' tabirine bire bir uyuyor. Ve ben kendimde ondan çok fazla şey buluyorum.

Geri
Yukarı