Yere Düşen Dizüstü Bilgisayara Bir Şey Olur Mu?

Toprak Berke

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dizüstüm çok yüksek olmayan bir yerden halıya düştü. Şu anlık bir şey yok gibi gözüküyor. Biraz inceleme amaçlı beklettim. Dizüstü 5 gün önce düştü. Sizce bir şey olmuş mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC çalışır durumda mıydı ? Eğer çalışırken düştüyse işler biraz sıkıntı. Ama kapalıyken düştüyse bir ihtimal hasarsız kurtulmuş olabilir. Kasada bariz bir sıkıntı yoksa , ve HDD yerine SSD kullanıyorsan şansın daha yüksek. Ama HDD varsa, düşüşün sertliğine göre fiziksel hasar almış olabilir. Umarım bir sıkıntı yoktur. İyi akşamlar.

İçinde SSD yerine bir sabit disk varsa genelde ölür.
128 GB'lık bir SSD mevcut. Ayriyeten 1 TB depolama alanı var.

PC çalışır durumda mıydı ? Eğer çalışırken düştüyse işler biraz sıkıntı. Ama kapalıyken düştüyse bir ihtimal hasarsız kurtulmuş olabilir. Kasada bariz bir sıkıntı yoksa , ve HDD yerine SSD kullanıyorsan şansın daha yüksek. Ama HDD varsa, düşüşün sertliğine göre fiziksel hasar almış olabilir. Umarım bir sıkıntı yoktur. İyi akşamlar.
Bilgisayar kapalıydı. Hiçbir şekilde bir kablo vs. bağlı değildi.
128 GB'lık bir SSD mevcut. Ayriyeten 1 TB depolama alanı var.
Bilgisayar kapalıydı ve herhangi kablo vs. takılı değildi.

İçin rahatlasın istiyorsan bilgisayarına donanım testi yapabilirsin. BurnInTest adlı program ile işlemci ram vs. her şeyi test edebilirsin.

Ama bana kalırsa PC kapalıysa ve çok absürt düşmediyse sorun olmamıştır. Belki 1 TB HDD zarar görmüştür ama en kötü senaryo bu tabiki.

Kapalıysa bir şey olmayacağını düşünüyorum, ayrıca hiç test etmediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı