"Yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil"

Ahmet Der

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir haftadır bu hatayla uğraşıyorum, ne kadar aradıysam sorunun çözümğnğ bulamadım. Öncelişkle size açıklıyım alt komşumdan kablolu olarak internet alıyorum. TTNET'ten aldıkları eski model bi modem kullanıyorlardı, tek portluydu. Öncelikle gidip bir switch aldım böylece evimde sorunsuz internet oldu. Daha sonra wifi ihtiyacı duydum. Dayımın kullanmadı philips mark abi modem getirdim, eski modemle değiştirdim. Switche de gerek kalmadı fakat şu anda internet bağlantısı alt komşumda sorunsuz bir şekilde çalışıyor, wifi de çalışıyor, ama benim bilgisayarımda hata veriyor. İnternet bağlantısı sembolünün üzerinde ünlem işareti oluyor. Sağ tıklayıp sorunu gider dediğimde yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil hatasını veriyor. Çözümünü de yazıyor ne yaptımsa olmadı.

Çözümünü de şu şekilde yazıyor;

1: Modemi kaptın.
2: Açın.
3: Yerleşik pili olan modeminizi resetleyin.

Hepsini yaptım olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı