Yerel disk C'de 2 tane Windows klasörü

BurakAtan

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 5600X 3.7/4.6GHZ CPU
GIGABYTE B550 GAMING X V2 4733MHZ(OC) RGB M.2 AM4 ATX ANAKART REV. 1.4
GAINWARD GEFORCE RTX 4060TI GHOST 8GB GDDR6 128 BIT EKRAN KARTI
KINGSTON FURY BEAST RGB 2x8GB 3600MHZ DDR4 CL17 RGB PC RAM
MLD 1TB M700 7000/5500 MB NVME GEN 4 M.2 SSD
COOLER MASTER CMP 510 650W 80+ BRONZE ARGB MESH ATX MID-TOWER GAMING KASA
Meslek
Avukat
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 11'in çıktığı ilk gün yükseltme asistanı aracılığıyla Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yaparak geçiş yaptım. Daha önceden "Windows.old" klasörü de vardı ancak o 2 hafta içinde kendiliğinden silindi ancak alttaki görselde işaretlediğim klasör ilk geçiş yaptığım günden beridir duruyor. İçinde sadece "TempInst" klasörü var ve tamamen boş 2 klasör de. Daha önce 2 kez silmeme rağmen belli bir süre sonra kendi kendine yine oluşuyor. Bu acaba sizde de mevcut olan bir problem mi yoksa Windows 11'in bana özgü bir hatası mı? Eğer sizde de olup da çözebilen varsa lütfen çözümünü yazabilir mi?

Adsız.png

Bende de iki tane Windows dosyası var. Dediğin "TempInst" klasörünün içerisinde "Setup Log" isimli bir metin belgesi var.

Ayni sorun bendede mevcut windows 10 iken boyle bi sorun yoktu TempInst şeklinde klasor var silsek yönetici izni istiyor bir zarar verir miyiz site sahipleri lütfen aydinlatin bizi
Aynı sorun bende de var iki adet Windows ve wındows dosyası var ikincisinde tempinst var silsek bi zarar verir miyiz site sahipleri lutfen aydinlatin

Dikkat ettiyseniz ''windows'' bile yazmıyor, klasörün ismi ''wındows'' i yerine ı harfi var. Silseniz bir zarar olmaz ama sürekli o saçma klasörü tekrar tekrar geri getiriyor.
Sorunun kaynağı belli oldu bende, Lenovo Sytem Update programı yapıyor bunu exe olan İngilizce program, izin vermeseniz bile arada sırada arka planda çalıştığı için silseniz bile tekrar tekrar o dandik klasör oraya gelmeye devam ediyor. Marketten inen Lenovo Vantage uygulaması aynı hataya neden olabilir.

Son düzenleme:
Dikkat ettiyseniz ''windows'' bile yazmıyor, klasörün ismi ''wındows'' i yerine ı harfi var. Silseniz bir zarar olmaz ama sürekli o saçma klasörü tekrar tekrar geri getiriyor.
Sorunun kaynağı belli oldu bende, Lenovo Sytem Update programı yapıyor bunu exe olan İngilizce program, izin vermeseniz bile arada sırada arka planda çalıştığı için silseniz bile tekrar tekrar o dandik klasör oraya gelmeye devam ediyor. Marketten inen Lenovo Vantage uygulaması aynı hataya neden olabilir.
Bahsettiğiniz programı kaldırıp birkaç gün kontrol edeceğim. Bakalım yine gelecek mi. Eğer gelmezse buraya yazarım.

Programı direk kendim çalıştırdığım anda o klasör oluşuyor test ettim az önce defalarca, programı kaldırdığınızda bir daha o can sıkıcı saçma klasör gelmeyecek.

Bu olay Windows 11 ile başladı evet Windows 10 kullanırken bu klasör oluşmuyordu.

Dediğiniz gibi Lenovo System Update programı sebebiyle o klasör oluşuyormuş. Kaldırdıktan sonra Lenovo Vantage'a girdim. O klasör tekrardan oluşmadı. Şu an için sıkıntı yok. Yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı