Yerel sunucularda 100 olan Ping yurt dışında 300-500 oluyor

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ping problemini uzun zamandır yaşıyorum ve bunun için çeşitli hızlandırıcıları denedim, DNS'leri değiştim, virüs korumalar, Firewall'lar değiştirdim ancak olmadı. Pingim yerel bir sunucuyla ilgili işlemlerde 100'ü aşmazken başka ülkerele gelince sıra 100-1000 arası ki çoğunlukla 300-500 değişti.

Sorundan bir hafta önce Battlefield 3, Crysis 2 ve Star Wars The Old Republic'te gördüğüm Ping 200'ü aşmazkez aniden bu sorun meydana geldi. Ben de 1 Mbit'ten 5 Mbit'e yükselttim paketimi. Sorunum bir hafta boyunca baş göstermedi. Ardından bu 2 haftadır aralıksız devam ediyor. ABD serverlarda 200 alırken şimdi alman serverlarda 500 almak da ister istemez sinirlerimi bozuyor.

Ayrıca belki biraz garip bir soru olacak ama 1 yıldır aldığım Intel Pentium E6600 işlemci ile Zotac Geforce 9600 GT'yi takmadim çünkü ne zaman bir parça aldıysam bunlardan önce nereye gidersem gideyim format atalım temiz olsun dediler. Anlam veremedim böyle bir zorunluluk yok, biliyorum, ancak internetimin durumunda format atsam bunları da taktırsam, o sırada sizce herhangi bir düzelme ya da iyileşme olur mu ?

İşlemci ve ekran kartı değişiminde formata gerek yok. Gittiğin yerler bakkal olduğu için "Ulan bu ekran kartını iki dakkaya taktık, çok basit oldu. Para istemeye yüzümüz olsun, bi de format atalım" modundalar. Yoksa sadece anakart değişiminde format gerekli öbür türlü gerek yok.

Benim sana ilk tavsiyem modem içinden hat zayıflama değerlerine bak. Bir de modemin nedir ve modeme kablolu mu kablosuz mu bağlanıyorsun?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı