Yerli Hava Savunma Sistemi SUNGUR Envatere Girmeye Hazır

Jira

Zettapat
Makaleler
19
Yer
Boeing 777
ROKETSAN’ın yerli savunma sanayii paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği SUNGUR’un envantere girmeye hazır olduğu açıklandı.

SUNGUR envantere girmeden önce birçok testlere tabi tutuldu ve hepsinden başarıyla geçerek envantere girmek için kendisini kanıtladı. portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek ve çeşitli platformlarda kullanılabilecek.

Alçak, orta, yüksek irtifada ise HİSAR geçtiğimiz zamanda ilk defa Bahar Kalkanı Harekaı'nda kullanılmıştı.

SUNGUR'un azami menzil ve irtifada hareketli hedefe karşı yaptığı başarılı atışlar:

maxresdefault.jpg

İbrahim Zdemir

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
96
Ülkemiz için hayırlı olsun. Gecesini gündüzüne katarak bu projeyi var kılan mühendislere ayrıca ellerine sağlık diyorum. :) Şaka maka, askeri alanda yerlilik oranımız gün geçtikçe artıyor. Güzel gelişmeler bunlar.

Pilot Bey24

Centipat
Makaleler
1
Yer
Mars
Bence en kalitesiz bir uçağı vursalar daha iyi olurdu. Boşuna mı yaptık biz o uçağı? 😀

hadwiger

Hectopat
Makaleler
34
Yer
9. Ana Jet Üssü
Haraketli hedef testinde gerçekten çok temiz vurdu İHA'yı. Türk savunma sanayisi her gün daha çok gelişiyor. Girsan'ın fabrikasına 100 milyon TL yatırım yapıldı, Sarsılmaz yurt dışında Glock'tan bile daha çok seviliyor. Bunları görmek güzel.

Pilot Bey24

Centipat
Makaleler
1
Yer
Mars
Haraketli hedef testinde gerçekten çok temiz vurdu İHA'yı. Türk savunma sanayisi her gün daha çok gelişiyor. Girsan'ın fabrikasına 100 milyon TL yatırım yapıldı, Sarsılmaz yurt dışında Glock'tan bile daha çok seviliyor. Bunları görmek güzel.
Şu borlarımızı böyle iyi kullanmamız iyi oluyor.

KS
Jira

Jira

Zettapat
Makaleler
19
Yer
Boeing 777
Savunma sistemleri konusunda ROKETSAN, ASELSAN ve diğer savunma sanayii şirketlerinin çalışmaları çok başarılı ilerliyor.

Keşke zamanında Ruslara S-400'ler için gömdüğümüz milyon dolarlar Türk şirketlerine ve sistemlerine yatırılsaydı demeden edemiyorum...

İbrahim Zdemir

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
96
Keşke zamanında Ruslara S-400'ler için gömdüğümüz milyon dolarlar Türk şirketlerine ve sistemlerine yatırılsaydı demeden edemiyorum...

O gitti maalesef. Ancak umarım MMU konusunda bir şeyler yaparlar. En azından projeye ayrılmış bütçeyi gidip başka bir uçak peşinde koşmak için harcamazlar umarım.

T.momentum61

Picopat
Yer
Taşkent Siti
Savunmada yerlileşiyoruz gittikçe. Çok da sağlamlaştı savunma sanayisi ülkemizde. İnşallah devamı gelecek ve savunmada bağımsız olabileceğiz(pek mümkün olmasa da).

Yukarı