Yerli işletim sistemimiz Pardus hakkındaki güncel düşünceleriniz

Bizim akıllı tahta da kuruluydu. Berbat bir işletim sistemi. Kurulduktan 1 gün sonra herkesin söylenmesi üzerine tekrar Windows yaptılar.

Bizim akıllı tahta da kuruluydu. Berbat bir işletim sistemi. Kurulduktan 1 gün sonra herkesin söylenmesi üzerine tekrar Windows yaptılar.

Akıllı tahtalar için özel olarak geliştirilmiş sürümü değil de ev kullanıcısı için geliştirilmiş sürümünü kurduğunuz için olabilir mi?

Akıllı tahtalara kurulan gerçek Pardus değil. E-Tahta adı altında bir Pardus dağıtımı. Ve evet gerçekten berbat.
Akıllı tahtalar için özel olarak geliştirilmiş sürümü değil de ev kullanıcısı için geliştirilmiş sürümünü kurduğunuz için olabilir mi?
Ev kullanıcısı için olan daha iyi. İkisini de kullandım.

Bağımsız tabandan vazgeçip Debian tabanını almaları kötü oldu. Ama uygulama marketleri gerçekten çok kalitelidir bunun tartışması yapılamaz bile. Pardus'un diğer bir eksiği ise kullanıcıya yönelik dağıtımı olmaması, daha çok sunucu yönetimine uygun halde çalışıyor. Pisi Linux'u deneyebilirsiniz ama, Pardus'un bağımsız taban halini almış ve geliştirilen bir dağıtım.

Geri
Yukarı