Yerli markalar neden gereksiz kötüleniyor?

Otomaber

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5-1240P - RAM: 16 GB - Ekran Kartı: İrıs Xe Graphics - Depolama: 512 GB SSD
Meslek
Serbest Çalışan
Yerli markalar neden kötüleniyor? Sadece yerli oldukları için mi? Bu tartışmada yerli bilgisayar markaları hakkında konuşalım. Yabancı hayranlığı mı var? Marka takıntısı neden bu kadar fazla?

Linux ve Turbox linçleyen tayfa boş tayfadır. Sıkıyorsa onlar yapsın. Zaten her Türk malını linçlerler. Yazık.
Linux çekirdeği Türk malı değil. TurboX ise genelde marka basar zaten, yerli değil.

İroni yaptıysanız da komik bile değil.

Küçükken bir beyaz eşyacı anneme eşya satarken bu alman malı kalitelidir dedi. Bu şekilde bu alman malı, bu çin malı gibi ayrıştırmalar yapıldığı için Türk malı kötü kaldı. Tabii ki ikinci sebep ve asıl olay şu Türk markalar'ın en büyük problemi hep Türkiye pazarına ürün sunmalarıdır. Buna rağmen ürünlerinin malzemelerini yurt dışından alırlar. Yurt dışından malzeme alınca euro/dolar ödedikleri için ucuz kalitede ürün alıyorlar. Bütün bu olayların sonucu olarak tüketiciye gelen ürün kötü oluyor.

Yerli malların kalitesiz olduğunu düşündüğüm için kullanmadım, dolayısıyla yorum da yapamıyorum. Birçoğunun işkembeden attığına eminim.

Hayır, belli başlı markaların kalitesizlikleriyle nam salmasından. Marka takıntım yok. Tüketici olarak uygun fiyata yüksek kalite vaat eden markaların ürünlerine yönelirim. Bu kadar açık ve basit.

Yarın bir gün o kalitesiz markalar da iyi ürünler çıkarmaya başlarsa onları da değerlendirmeye çalışırım. Herhangi bir marka obsesifliğim yok.

Yerli üretim diye neden yazılır?
Yerli kesim tercih etsin diye.
Yerli kesim tercih ettikten sonra sen malının arkasında olmazsan o yerli kesim bir daha seni tercih etmez.
Yerli üretim yapılmıyor zaten, yerli ürün daha doğru olur.
Yerli kesimin tercih etme nedeni de çoğunlukla getirilen ürünlerin ucuz olması.
Yerli kesimin alım gücü biraz düşük maalesef :(

Geri
Yukarı