Yerli Otomobil'in fabrikası için son 5 gün

Yerli otomobilmiş şu an o kadar çok lazım ki yerli otomobil sanki ülkenin hiç sorunu yok. Yav kardeşim bırakın bu işleri millet işsiz, milletin cebinde ekmek alacak parası yok kaç kişi bu durum yüzünden işsiz kaldığı için intihar etmeye çalıştı bunlar hiç gündeme gelmiyor Geliyorsa da aslı saklanarak yani psikolojisi bozuk falan diye dile getiriyorlar. Büyük ihtimal erken seçim olacak bunlarda oy toplama çabası başka hiçbir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerli otomobilmiş şu an o kadar çok lazım'ki yerli otomobil sanki ülkenin hiç sorunu yok. Yav kardeşim bırakın bu işleri millet işsiz, milletin cebinde ekmek alacak parası yok kaç kişi bu durum yüzünden işsiz kaldığı için intihar etmeye çalıştı bunlar hiç gündeme gelmiyor Geliyorsa'da aslı saklanarak yani psikolojisi bozuk falan diye dile getiriyorlar. Büyük ihtimal erken seçim olacak bunlarda oy toplama çabası başka hiçbir şey değil.

Üstteki arkadaşın yorumunu okur musunuz bakın neler yazmış.

Yerli otomobilmiş şu an o kadar çok lazım ki yerli otomobil sanki ülkenin hiç sorunu yok. Yav kardeşim bırakın bu işleri millet işsiz, milletin cebinde ekmek alacak parası yok kaç kişi bu durum yüzünden işsiz kaldığı için intihar etmeye çalıştı bunlar hiç gündeme gelmiyor Geliyorsa da aslı saklanarak yani psikolojisi bozuk falan diye dile getiriyorlar. Büyük ihtimal erken seçim olacak bunlarda oy toplama çabası başka hiçbir şey değil.

Fabrikanız, sanayiniz, teknolojiniz olmazsa aç kalırsınız. İşsizlik bir sorun değil; sorunun bir sonucu bizim için. Bu tür yerli atılımlar, lafın ötesine geçer, gösteriş olarak kalmazsa işsizlik sorunu aşama aşama çözülür. Para, yoktan gelmez. Günümüz dünyasında refahını sağlamış toplumların çoğu, zamanında sanayi ve teknolojik atılımlarda aktif olmuş, öncülük etmiş, sanayi altyapısını sağlam kurmuş ve büyütmüş ülkelerdir. (Tabii sömürgecilik de var, sömürülen de var lakin 21. Yüzyıl'a baktığımızda, genel tablo bu yönde.)

Ayrıca o kadar orantısız ki yazdıklarınız, sanki o sorunların çözülmesi için gerekli olan ekonomik güç gökten gelecek. Fabrika kurarak, atılım yaparak, teknoloji üreterek işsizlikle, ekonomik buhranla savaşılır. Bu projenin lafta mı kalacak, yoksa gerçekleşecek mi, hep beraber göreceğiz. Şu an daha erken.

Madem "Sadece ülke ekonomisine yük olan fabrikaların satılmasının bizim için daha yararlı olduğudur"diyorsun söyle o hâlde hangi fabrikalar bunlar?

Birçok siyasi konunuz mevcut zaten. Fabrikaları bu konuda tartışmak yerine, yeni bir konu açabilirsiniz.

Son düzenleme:
Fabrikanız, sanayiniz, teknolojiniz olmazsa aç kalırsınız. İşsizlik bir sorun değil; sorunun bir sonucu bizim için. Bu tür yerli atılımlar, lafın ötesine geçer, gösteriş olarak kalmazsa işsizlik sorunu aşama aşama çözülür. Para, yoktan gelmez. Günümüz dünyasında refahını sağlamış toplumların çoğu, zamanında sanayi ve teknolojik atılımlarda aktif olmuş, öncülük etmiş, sanayi altyapısını sağlam kurmuş ve büyütmüş ülkelerdir. Tabii sömürgecilik de var, sömürülen de var lakin 21. yüzyıl'a baktığımızda, genel tabo bu yönde.

Ayrıca o kadar orantısız ki yazdıklarınız, sanki o sorunların çözülmesi için gerekli olan ekonomik güç gökten gelecek. Fabrika kurarak, atılım yaparak, teknoloji üreterek işsizlikle, ekonomik buhranla savaşılır. Bu projenin lafta mı kalacak, yoksa gerçekleşecek mi, hep beraber göreceğiz. Şu an daha erken.

Birçok siyasi konunuz mevcut zaten. Fabrikaları bu konuda tartışmak yerine, yeni bir konu açabilirsiniz.

Şurada ki konular keşke eleştiriye açık olsa ve yazım kurallarını bahane edip ban atmasanız. Siz moderatörlerin bazıları kendileri ile aynı düşüncede olmayan kişilere cevap hakkı doğmasın cevap yazmasın diye ban atıyor. Ve birisi cevap yazdığında karşı olarak cevap veremiyorum. Ben kendi düşüncemi söylüyorum sana cevap bile vermedim farkındaysan. Ama hemen sanki bir şey demişim gibi olaya atlıyorsun bırakın'da insanların biraz düşünce özgürlüğü olsun. Karşılık olarak cevap vereceksin madem yazım kurallarını bahane edip ban atma ki cevap verelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum kuralları gereği, yazım kurallarına uyarak yazmak zorundasınız. Fakat görüyorum ki hâlâ hatalar yapıyorsunuz. Konuyu kilitlemedim, sizi de susturmadım. Öyle ki cevap yazabiliyorsunuz hâlâ.

Yorumunuza karşı kendi yorumumu yazdım. İfade özgürlüğünün ihlal edildiği bir durum göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı