Yeşil gözlü bir çiftin kahverengi gözlü ikiz çocuğu olabilir mi?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Yer
Behind the walls
7. veya 8. sınıfın en basit konularından birisini bile söylemeye "üşenen" bir biyoloji öğretmeni, üzücü.

"Üşenen" şeklinde değiştirdim :)
10. sınıf konusu bu arada kalıtım :D

reddline

Centipat
Makaleler
8
Bunun 10.sınfta problemini çözerdim. Unuttum Biyoloji TYT çalışma zamanı gelmiş. :D

Yer
C:/Turkey/Tekirdağ/Şarköy

Zeknight

Femtopat
Hayır imkansız. Çene yapısı, dil kıvırma, saçın düz, kıvırcık olması gibi ayrımlar var arkadaşın onları araştırabilir.

Mr. KEY

Hectopat
Genlerinde çekinik olarak kahverengi gözlülük taşıyorlar demek ki. Tüp bebek uygulamalarında ikiz-üçüz olma olasılığı daha fazla diye okumuştum ama bu kısımdan çok ta emin değilim yanlış olmasın.

KemalY

Centipat
Makaleler
4
Yer
Antalya
unnamed.jpg

7. sınıfta öğretmişlerdi sanırım bize. Bu kadar temel bir konuyu bile geçiştirmesi üzücü.

benimişte

Centipat
Yer
Pythonya
Anne ve Baba'yı melez varsayarsak olma ihtimali %25 diyebiliriz.
Hocam yeşil göz çekinik genle taşınıyor.
Soruya gelirsek normalde olamaz ama o gen mutasyona uğradıysa düşük bir ihtimal olabilir tabi.
Kalıtım 8. sınıf konusu, ben 8. sınıfa gidiyorum. Bize öğrettikleri kadarıyla bu olayın gerçekleşmesi imkansız. Belki bize öğretmedikleri şeyler olabilir.
Mutasyon olabilir.

Gameturk44

Femtopat
Evet, , ihtimali var sanırım. Genelde 1 tane gen çifti olduğunu söylüyolar. Ama eski okuldaki hocamın söylediğine göre gözün rengini belirleyen 2 tane gen çifti var. Bu yüzden de 2 tane yeşil gözlü birinin kahverengi gözlü çocuğu olabilir.(ihtimali çok düşük olsa da)

Yukarı