Yeşil kart SGK aylık prim ödeme

Fearlass

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 20 yaşındayım sigortam olmadığı için yeşil kart başvurusu yaptım. Onaylandı. E-devletten gelir testi sonucuna baktım. "GO asgari ücretin 1/3", ne kadar yazıyor şimdi? Ben her ay para mı ödeyeceğim, ne anlamı var o zaman bu yeşil kartın?

Arkadaşlar 20 yaşındayım sigortam olmadığı için yeşil kart başvurusu yaptım. Onaylandı. E-devletten gelir testi sonucuna baktım. "GO asgari ücretin 1/3", ne kadar yazıyor şimdi? Ben her ay para mı ödeyeceğim, ne anlamı var o zaman bu yeşil kartın?
1/3'ün den az ise yani geliriniz G0 düzeyinde ise bir ücret vermezsiniz ama G1 ve üzeri ise ücretli sigorta yapıyorlar

Ben de 2,5 yıldır yeşil kartlıyım. Gelir testi sonucunda G0 çıkması yani eski adıyla yeşil kart, G1 çıkması ise hepimizce malum olan (prim ödeyerek kullanılan) GSS oluyor. G0 için ön koşul, aylık gelirin asgari ücretin 1/3 ünden az olmasıdır.

Bana başvuru sonrasında hane incelemesi yaptılar. Sana da il/ilçe SYD (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma) biriminden birileri ziyarete gelebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı