Yeşilçam'ın dev çınarlarından Cüneyt Arkın 85 yaşında hayatını kaybetti!

Gitti bir efsane daha. Hababam sınıfı gibi dağıldıkça dağılıyor bu efsaneler.

İşin üzücü yanı sektör olarak geriye gidiyoruz ne bir başarılı beyaz perde filmimiz var ne bir dizimiz.

Şu an sektör resmen "kim kime boynuz attı" ve "Can Yaman yaz dizisi hemen izle." arası gidiyor.
Gene "Aşorot, toro, nomos" tayfası var ki Allah düşman başına böyle keko vermesin.
Yine böyle antidemokratik bir ortamda, 12 Mart dönemi sırasında, 1972 4. Altın Koza Film Festivali'nde jüri ilk oylamasında Yılmaz Güney'i "Baba" filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu seçmişti.
Adana Büyükşehir Belediyesi'ne cunta baskı yaptı, sonra yeniden oylama yapılarak Yılmaz Güney'in yerine, ilk oylamada "Yaralı Kurt" filmindeki performansıyla ikinci olan Cüneyt Arkın'ı en iyi erkek oyuncu seçti. Bu karara tepki gösteren Cüneyt Arkın ödülü reddetti.
Hâlâ en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Cüneyt Arkın görünüyor ama, o ödülü hiç almadı.

Yine böyle antidemokratik bir ortamda, 12 Mart dönemi sırasında, 1972 4. Altın Koza Film Festivali'nde jürinin ilk oylamasında Yılmaz Güney'i "Baba" filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu seçmişti.
Adana Büyükşehir Belediyesi'ne cunta baskı yaptı, sonra yeniden oylama yapılarak Yılmaz Güney'in yerine, ilk oylamada "Yaralı Kurt" filmindeki performansıyla ikinci olan Cüneyt Arkın'ı en iyi erkek oyuncu seçti. Bu karara tepki gösteren Cüneyt Arkın ödülü reddetti.
Hâlâ en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Cüneyt Arkın görünüyor ama, o ödülü hiç almadı.

Cüneyt Arkın> Terörist.

Bu kadar. Kimse benle bu konu hakkında tartışmasın.

Allah rahmet eylesin, sebebi neymis?
Hastanede tedavi görüyormuş hocam ama neden olduğunu bilmiyorum.

Cüneyt Arkın> Terörist.

Bu kadar. Kimse benle bu konu hakkında tartışmasın.
Katil ve terörist bir adama yıllar geçse bile hala daha bu ülkede kral deniyor.
Benim çok zoruma gidiyor bu. Öldürdüğü Sefa Mutlu'nun kanı yerde kaldı, hakkı savunulmadı.

Cüneyt Arkın bence o yılki ödül konusunda büyük adamlık yapmış, ben olsam o adamla uğraşmazdım. Ki kendisini tehdit ettiği falan söyleniyor.

Hastanede tedavi görüyormuş hocam ama neden olduğunu bilmiyorum.

Katil ve terörist bir adama yıllar geçse bile hala daha bu ülkede kral deniyor.
Benim çok zoruma gidiyor bu. Öldürdüğü Sefa Mutlu'nun kanı yerde kaldı, hakkı savunulmadı.

Birisini öldürüp terör örgütü propaganda filmi çekip sonra en iyisi ödülünü alması daha komik bir olay.

Geri
Yukarı