Yeteneğin olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İsimsiz kral

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu hafta futbol kursuna biraz ara veriyorum soğuklardan dolayı. İyi oynadığımı düşünüyorum ve genelde maçlarda ya gol atarım ya da atağı kurarım. Ama bugün yeteneğim var mı yok mu diye bir iç karışıklığa düştüm. Top sektirme rekorum 50, çok hızlı pasları kontrol edemem, estetik çalım yapamam birkaç çalım ve driplink ile adam geçerim. At gibi koşuyorum hiç yorulmam ve adamı durdurabiliyorum. Fakat kulüpte benden daha iyi bir çocuk var. Aynı yaş grubundayım. Futbolda sizce yetenekli miyim? Grubumda ikinciyim (galiba). Yeteneksizsem futbolcu olabilir miyim ve nasıl daha iyi olurum?

Fakat kulüpte benden daha iyi bir çocuk var. Aynı yaş grubundayım.
O çocuğun senden yetenekli olması seni "yeteneksiz" yapmaz. İyi oynadığını düşünüyorsan daha fazla alıştırma yaparak bunu daha üst düzeylere çıkarabilirsin. Yeteneksiz olduğunu düşünüyorsan daha fazla çalışıp "yetenek" kazanmaya başlayabilirsin. Gidip "ben yetenekliyim, eh çalışmama gerek yok" dersen naneyi yersin. Bu olayı "yeteneksizim, yetenekliyim" olarak düşünme. Sürekli çalış. Ara sıra takım hocana da danışabilirsin. "Bugün performansım nasıldı? Nerelerde hata yaptım?" gibisinden. Hatalarını söylerse onları düzeltmeye uğraşabilirsin.

Arkadaşlar bu hafta futbol kursuna biraz ara veriyorum soğuklardan dolayı. İyi oynadığımı düşünüyorum ve genelde maçlarda ya gol atarım ya da atağı kurarım. Ama bugün yeteneğim var mı yok mu diye bir iç karışıklığa düştüm. Top sektirme rekorum 50, çok hızlı pasları kontrol edemem, estetik çalım yapamam birkaç çalım ve driplink ile adam geçerim. At gibi koşuyorum hiç yorulmam ve adamı durdurabiliyorum. Fakat kulüpte benden daha iyi bir çocuk var. Aynı yaş grubundayım. Futbolda sizce yetenekli miyim? Grubumda ikinciyim (galiba). Yeteneksizsem futbolcu olabilir miyim ve nasıl daha iyi olurum?
O çocukla birlikte mümkünse çalışın. Size bazı şeyler öğretebilir.

Yetenekli olup olmadığını biz burdan bilemeyiz. Top sektirme rekorum 50 diyorsun. Top sektirmek bi futbolcu için önemlidir ama gösterişten başka birşey değil. Top sektirmek veya freestyle yapmak saha içinde sana fazla avantaj sağlamaz. Basit ve etkili oynamak önemlidir. Koşuya ve kondisyona önem ver bol bol şut çalış. Vücudunu da güçlendirmeyi unutma şınav barfiks squad vs. yap. Top sürme çalışabilirsin. Yetenek önemli ama topla ilişkin iyiyse yinede futbolcu olabilirsin. Tonla futbolcu var süper ligde kazma.

Yetenekli olup olmadığını biz buradan bilemeyiz. Top sektirme rekorum 50 diyorsun. Top sektirmek bir futbolcu için önemlidir ama gösterişten başka bir şey değil. Top sektirmek veya freestyle yapmak saha içinde sana fazla avantaj sağlamaz. Basit ve etkili oynamak önemlidir. Koşuya ve kondisyona önem ver bol bol şut çalış. Vücudunu da güçlendirmeyi unutma şınav barfiks Squad vs. yap. Top sürme çalışabilirsin. Yetenek önemli ama topla ilişkin iyiyse yine de futbolcu olabilirsin. Tonla futbolcu var süper ligde kazma.

Misal haaland.

Fakat kulüpte benden daha iyi bir çocuk var.
Kendini başkalarıyla karşılaştırırsan, kendini harcar, yer bitirirsin. Kendini dünkü halinle karşılaştır. Açıklarını kapatmak için daha çok çalış yani.
Yeteneksizsem futbolcu olabilir miyim ve nasıl daha iyi olurum?
Şahsen olmayan yeteneğin yerini daha çok çalışmayla doldurulabileceğini düşünüyorum.

Deneyerek. Ben ailemle tatil köyüne gittim yazın. Mini Golf oynadık. Tek atışta zorlu parkuru soktum hep. Ben kazandım tabi. Yeteneğim varmış. Otel Kuşadası Aqua Fantasy büyük Aqua Park olan otel. Tavsiye ederim ve ucuz 5 yıldızlı. Kuşadası olduğu için diğerlerinden ucuz bakın.

Kendini başkalarıyla karşılaştırırsan, kendini harcar, yer bitirirsin. Kendini dünkü halinle karşılaştır. Açıklarını kapatmak için daha çok çalış yani.

Şahsen olmayan yeteneğin yerini daha çok çalışmayla doldurulabileceğini düşünüyorum.
Doğru diyosun kral öyle yapcam artık

Yeteneğin olmaması yapamamak demek değildir, mesela benim yeteneğim varsa 1 ayda yaparım, yeteneği olmayan birisi 3 ayda yapar. Futbol olduğundan çeviklik de önemli o yüzden spor konusunda diyemem ama genel olarak bir hobinin mantığını anlayınca yapabilirsiniz, sadece yapış süreniz yeteneğe göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı