Yetersiz beslenmeye protein tozu takviyesi kullanılmalı mı?

raynaudd

Decapat
Merhaba, 1.80 boyunda 80 kiloyum, günde ortalama 8 saat ayakta çalışıyorum bu 8 saatin ortalama 1-1.5 saati ağır kaldırıyorum. Sorum ise beslenmem ile alakalı gün içinde protein neredeyse almıyorum (bir şekilde al demeyin lütfen mümkün değil). Bu durumu kapatabilmek için güde 56 gram protein tozu kullanmayı düşünüyorum. Mantıklı olur mu, yeterli mi, yoksa daha mı fazla kullanmalıyım?

Hocam doğalı en iyisidir. Ayrıca protein tozunda aman aman bir etki yok, beslenmenize dikkat edin, iyi uyuyun.
Protein tozu vb. supplamentler vitamin-mineral takviyesi gibi bir olay, ne kadardır spor yapıyorsunuz?
Siz antrenmancığınızı yapın, duşçuğunuzu alın, parfümcüğünüzü sıkın kısacası kendinize özen gösterin. Süreç bu şekilde işliyor ve zaten gerisi kendiliğinden geliyor. Kas yapmak için beslenme ve uyku çok önemli. Eğer ki hiçbir şey yemiyorsanız gün içinde yemeye çalışın çünkü sadece protein tozuyla olacak bir iş değil.
Beslenmeye çok girmek istemiyorum ama kafamdaki gibi bir plana ve ihtiyaca sahipseniz günlük 90-100 gram civarında almanız gerekiyor. 1-2 gün alamadınız diyelim. Dünyanın sonu değil. Ama dediğim gibi dengeli ve düzenli beslenme, uyku inanılmaz önemli. Salondaki performansınızın neredeyse tamamı bunlara bağlı.
Onun dışında toz kullanmaya niyetliyseniz ihtiyacınıza göre, mesela günlük 1 ölçek kullanabilirsiniz.
Kısacası doğal protein almıyorsan bu iş olmaz kardeşim, kusura bakma.

Son düzenleme:
Her zaman normal besin daha iyidir ama protein tozu kullanmanın herhangi bir sakıncası olmaz. Protein tozunun amacı zaten öğünlerde karşılayamadığın proteini karşılamanı sağlamak. Ek besin gibi düşün öğün yerine kullanmaktan ziyade öğüne ek olarak veya spordan sonra kullanabilirsin.

Geri
Yukarı