Yetersiz Güç Kaynağı Ekran Kartına zarar verir mi?

JollySceptre

Hectopat
230 Watt power supply ve RX560 ekran kartım var(msi aero itx modeli yani ek güç girişi yok). Gittiğim bilgisayarcı bana bu PSU önermişti. PSU aldığım yerin sahibine bu PSU'nun 230 Watt olduğunu ama ekran kartımın en azından 350 Watt istediğini söylediğimde bana bu PSU'nun 330 Watt kadar desteklediğini ve ek güç girişi olmadığından rahatlıkla ekran kartımı besleyebileceğini söyledi. Her ne kadar saçma gelse de performansta da büyük bir sorun yoktu sadece nadiren küçük droplar oluyordu fakat bugün GTA 5 uzun süre alt sekmede açık bir şekilde bıraktım ve geri döndüğümde bir iki dakikalığına aşırı droplar oluşmaya başladı.

5-10 dakika içerisinde droplar baya azaldı. Ardından black ops 4 girdim ve sabah girdiğime göre çok daha fazla drop olduğunu fark ettim. Şimdi ben bu PSU'yu daha güçlü bir PSU ile değiştireceğim fakat elimde aradaki farkı tamamlayacak kadar para yok yani ben bu parayı toplayana kadar bu PSU ile idare etsem ekran kartına zarar gelir mi?

İşlemcim i7 3770.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karta direk bir şey olmaz ancak black screen, bsod gibi sorunlar olabilir. Bir ihtimal güç kaynağının kendi bozulabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı