YGS konuları değişecek mi?

Njunior

Hectopat
Daha fazla  
Lise son sınıftayım bu sene YGS'ye gireceğim fakat staj vs. dolayı iyi hazırlanamadım. Seneye girmeyi düşünüyorum. Bir kaç arkadaşım müfredatın değiştiğini YGS'de başka konular çıkacağını söyledi. Doğru mu bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bırak konuları sınav sisteminin baştan aşağı değişmesi konuşuluyor açık uçlu soru olayına mı ne geçilecekmiş 1-2 yıldır böyle bir planları var. Zaten mükemmel bir eğitim sistemimiz var bir de açık uçlu soru gelince uzaya falan çıkarız heralde.

Eğer seneye YGS kalırsa konuların çok çok büyük bir kısmı değişmeyecektir ama yıldan yıla soru mantığı değişir. Bundan 5-10 sene önceki üniversite çıkmış sorularıyla karşılaştırırsanız konuların değil soruların soruluş tarzının değişime uğradığını anlarsınız. Bu fark en çok da Fen (Daha çok Fizik) ve LYS Matematik'te kendini gösteriyor.

Ek olarak konu yok. Sadece bir kaç tane bir konunun bi bölümü dahil edildi. Onun dışında çok az değişiklik var. Fakat bissürü şey çıktı müfredattan. Daha da azaldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı