YGS-LYS kitap önerileri

Mehmet1998

Hectopat
Daha fazla  
Ben 11 .sınıfa geçtim. Matematik, fizik, kimya, biyoloji... En guzel universite sınavı soruları tarzında YGS, LYS hazırlayan kitap onerir misiniz? Ders durumum iyi. Hedefim: MF ilk 50000.

Palme Yayınları Biyoloji(2 Kitap) ve Organik Kimya soru bankaları. Ygs Karekök Yayınları Fizik Soru bankası. Yanlış bilmiyorsam senin sınava gireceğin dönemde sistem değişmiş olacak.

Son düzenleme:
Daha önce sana mı dedim bilmiyorum da hedeflerinizi biraz yükseltin, 11. sınıfa başlamadan kitap tavsiyesi isteyen birisin; hedefin 50 bin olmasın. Gözün biraz yüksekte olsun ki hedefin için daha sıkı çalış.
Üniversite sınavı sorularına en yakın yayınlardan biri FEM'dir. Hemen hemen her kitabı iyidir. Ayrıca 11. sınıf olduğun için okul sınavları da senin için önemli, o yüzden Palme ve Esen de iyidir. Matematik ve Geometride Karekök kaliteli ve zor denebilecek sorular barındırır. Eğer mühendislik alanında bir şey seçeceksen Matematik, Geometri ve Fizik'e bu yıl iyi asıl. Temel gerektiren dersler bunlar ki tıp bile istiyorsan yine asılman gerekir özellikle Matematik ve Fizik'e. Ama Geometri soru tarzlarına alışmazsan hayattan soğutur seni haberin olsun. Bu yıl iyice alışmaya bak Geometri'ye.

Aynı konuyu 5. defa neden açtığını da merak etmiyor değilim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı