Yıl 2014, hala ayaklarımız yok

Tolga Şahin

Kilopat
En iyi cevaplar
1
Yer
İzmir/Bornova
En yeni çıkan fps oyunlarının çoğunda bile ayaklarımız yok. Aşağıya baktığımızda sadece yeri görüyoruz. Peki neden ? Çok mu zor bunun efektini yapması ? Call of Juarez' in 1. oyununda bile olan bu efekt neden güncel oyunlarda olmuyor. Yapmaya mı üşeniyor yapımcılar ?

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Crysis'da vardı yanlış hatırlamıyorsam, bazı oyunlarda var bazılarında yok. Yapmak zor değil tabii ki, tercih meselesi yapmıyorlar.

memogoren

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bana kalırsa gerekli bir şey değil. Zaten farkettiyseniz ayağımızı gördüğümüz hiçbir oyunda ayaklarımız ile senkronize bir şekilde yürümüyoruz. Ayrıca ayağındaki bota bakacaksın da ne olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:

Shadow Slayer

Megapat
En iyi cevaplar
4
Yer
Dark
Crysis 1'de görmüştüm ilk çok hoşuma gitmişti o zaman, bir tane daha oyunda gördüm ama adını hatırlamıyorum, Battlefield 3 ve 4'te gördüm.

Ali Sabri Sır

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul ,Ataşehir
FPS ( First Person Shooter) oyunlarını çoğunun şımarıklığı diyelim, 1.Kişinin gözünden bakınca ayak görünmüyor demek ki :D

Son düzenleyen: Moderatör:

bugralp34

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yapmak zor değil. Siz yürürken onu senkronize etmek zor oluyor. Mesela bir oyun oynamıştım. Adını hatırlamıyorum. Eğilseniz bile ayaktaymışsınız gibi görünüyordu. Böyle buglar oyunun küçük hataları oluyor. Küçük hatalarda birike bireke incelemelerde kötü puana sebep oluyor. Yani yapımcılar bir yandan risk almak istemiyorlar.

monaktus

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Bursa
Outlast da bu detay çok iyi yapılmış. Eğilince adam ellerini yere koyup öyle yürüyordu. :)

Yukarı